6 nejsnazších cviků, které můžeš provádět kdekoli

Nemůžeš se dokopat vyrazit cvičit? A pak se sama na sebe zlobíš, že „nic neděláš“? Máme pro tebe řešení – cviky, které můžeš provádět kdykoli si vzpomeneš, aniž by jakkoli narušily tvůj denní program. Nezabere to víc než 15 minut denně!

1. Vzpřímená chůze pro posílení core

Většina lidí dělá tu chybu, že posiluje jen viditelné svaly – „bicáky, tricáky“ a podobně. Přitom základ všeho tkví v silném středu postavy, tzv. core. Budeš-li ho mít, automaticky srovnáš držení těla, které pak bude pevné a sexy. Stačí začít alespoň 5 minut denně chodit vzpřímeně. Stoupni si rovně, zatáhni břicho a ramena tlač co nejníž. A takhle choď doma nebo po ulici a zkus postoj co nejdéle udržet.

2. Posilování břišních svalů vsedě

Nudíš se ve škole? Využij volnou chvilku a posiluj spodní bříško! Narovnej se a zvedni nohy cca 5 cm nad zem. Můžeš samozřejmě i výš, máš-li na to prostor. Vydrž takhle asi půl minuty a pak nohy polož. Opakuj zhruba 5x za sebou. Chceš-li být ještě efektivnější, začni nohama mírně kmitat.

3. Stahování zadečku

Tenhle cvik můžeš provádět ve stoje i vsedě. Narovnej se a stáhni zadeček, co to jde. Vydrž cca 5 vteřin a opakuj aspoň 10x. Další variantou jsou naopak mělká, impulsová stažení. Zkus to klidně 100x za sebou. Tohle cvičení pomůže zpevnění, ale celulitidy a jiných problémů tě na dobro nezbaví. Jestliže tě zadeček trápí, vyzkoušej tohle speciální cvičení pro ženy. V 30minutovém kruhovém tréninku tam procvičíš všechny problémové partie. A co víc, první týden cvičíš úplně zadarmo.

4. Kelegovy cviky na pánevní dno

Jasně, že nejsi žádná babička, ale i tak můžeš občas zkusit cvičit tak, že budeš jakoby „nasucho“ zadržovat proud moči. Dělej to krátce, maximálně po pár vteřinách, cca 20x za sebou. Uleví ti to při menstruaci, a hlavně pomůže při sexu: Tento cvik se doporučuje pro snazší dosahování orgasmu, a to podle odborníků i vícenásobného.

5. Poskakování na místě

Skákání = posilování. Ideální pro pevné svaly na stehnech a zadku. Skákej jako bys měla švihadlo, střídej poskakování snožmo a střídání nohou. A malý tip, který radši nikomu neříkej: Stáhni přitom půlky tak, jakoby ti někdo strčil prst do zadku. Tvé skákání tak bude lehčí pro klouby a zároveň efektivnější pro posilování zadečku.

6. Dřep na jedné noze

Tzv. pistole je opomíjený, ale hodně efektivní cvik. Je výborný na balanci, posílení středu těla i zlepšení pružnosti. Posílí nohy, kolenní šlachy a kyčle jako žádné jiné cvičení. Ale pozor, správná technika vyžaduje cvik. Nejdřív začni dřepovat normálně snožmo s předpaženýma rukama, zůstaň přitom co nejdéle narovnaná. Pak postupně začni třeba na schodech pomalu klesat dolů na jedné ruce. Nevzdávej to, může trvat třeba půl roku, než to zvládneš. Ale znamená to, že jsi ovládla svoje tělo, a to se vyplatí.
Tak co, pořád se sama před sebou vymlouváš, že na cvičení nemáš čas? A nezapomeň, že domácí trénink je lepší kombinovat s posilováním pod dohledem odbornic – třeba v některé ze specializovaných posiloven pro ženy, kde budeš mít na cvičení naprostý klid bez zvídavých pohledů ostatních.

Autorka: Andrea H.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.