Hubneme do plavek

Léto je obdobím nových zážitků, večírků a dovolených a tak není divu, že se jedná o nejkrásnější měsíce v roce. Na ty je třeba se pečlivě připravit, jelikož právě v tento čas chce každá z nás být co nejkrásnější. Lásky často vznikají právě v létě, a proto okouzlující postavou v plavkách zaujmeš oko nejednoho muže. Přirozeně jsme po zimě nějaké to kilo každá nabrala, ale teď nastal čas na změnu!

Zdravý jídelníček by měl být pro tebe samozřejmostí, pokud si chceš své tělo vyrýsovat. Do svého života navíc zařaď i aktivity, při kterých budeš spalovat nadbytečné kalorie – lze doporučit běhání, plavání či jízdu na plavky-leto-bazenkole. Dvakrát nebo třikrát do týdne se také věnuj posilovacím cvikům, které si níže popíšeme. Nezapomínej na pravidelný pitný režim a dostatek spánku, aby tvé tělo mělo čas na regeneraci.

Krásně tvarované ruce i nožky

Nejprve se zaměříme na tyto dvě partie. Možná se ti zdá zbytečné zavádět i cviky na ruce, ovšem věř, že výsledek bude znát. Doporučit ti můžu cviky s činkami. Pokud je nevlastníš, lze je nahradit například láhvemi s vodou.

Postav se zpříma a do každé ruky uchop jedno závaží. Pokrč ruce v loktech a zvedej je k hrudi tak, aby lokty i paže zůstaly na místě těsně u těla. Pohyb zpátky do výchozí polohy se snaž brzdit, aby byla zaručena vyšší efektivita.

Další cvik budeš provádět opět ve stoje, ovšem jen s jednou činkou. Tu uchopíš do zvednutých rukou, které se budou nacházet za tvou hlavou. Činku tak budeš zvedat nahoru a dolů a zapojíš především tricepsový sval.

Co se týče nohou, ty můžeš posilovat i během dne. Stačí, když místo výtahu použiješ schody či budeš chodit alespoň na nízkém podpatku. Pokud jim však chceš ještě trochu pomoct, doporučím ti výpady. Opět zde budeš potřebovat činky, které uchopíš do obou rukou. Jednou nohou provedeš dlouhý krok vpřed tak, aby ses kolenem druhé nohy téměř dotkla země. V této pozici chvíli vydržíš a vrátíš nohu do původní polohy. To samé opakuješ s druhou nohou.

Jako další ti poradím dřepy. Ty si přitom můžeš ozvláštnit dle vlastního přání. Nezapomínej však, že kolena by neměla při dřepu přesáhnout konečky prstů u chodidla a po celou dobu musíš udržovat vzpřímený trup.

Úžasně pevný zadeček

Kdo by ho nechtěl. Za efektivní se obecně považuje unožování. Zde budeš zřejmě potřebovat nějakou oporu, skvěle lze využít třeba židle, o jejíž opěradlo si opřeš ruce. Stoupneš si na jednu nohu a druhou držíš ve vzduchu. Následně ji unožuješ co nejvíce to jde, aniž by ses musela ohýbat, pánev musí zůstat na svém místě. Při vracení zpět nepokládej nohu na zem, snaž se ji stále udržet ve vzduchu.

Druhou variantou tohoto cviku je zanožování. Opět se postavíš za židli a nohu nyní místo do boku zanožuješ dozadu, co nejvíce to jde. Výsledkem ti bude úžasně kulatý zadeček, který nikoho nenechá v klidu.

Sexy ploché bříško

Tuto partii je zřejmě nejnáročnější vytvarovat. Ovšem právě v létě v plavkách je bříško hodně na očích, a proto by mělo samozřejmě vypadat co nejvíce sexy. Účinný cvik symbolizují sklapovačky. Lehni si na záda a nohy pokrč v kolenou. Lýtka by měla být vodorovně s podložkou. Následně zvedni trup a lehce se opírej o lokty za sebou. Snaž se zároveň natáhnout nohy a přitom si lehnout na záda. Při natahování nohou je nepokládej na zem, ale drž je několik centimetrů nad zemí, aby ses neprohýbala v zádech.

Další možností jsou zkracovačky. Lehni si na podložku a kotník jedné nohy polož na koleno nohy druhé. Následně se snaž k tomuto kolenu přibližovat trupem s tím, že ruce máš za hlavou. Pochopitelně po určitém opakování nohy vyměň.

Za všech okolností si pamatuj, že nic se nemá přehánět. Je sice pěkné mít vysportované tělo, ale nikdy to nedoháněj až do extrémů. Nezapomínej na zdravé sebevědomí a měj se ráda taková, jaká jsi. Cvičení ti samozřejmě může pomoci cítit se krásnější, ale ne tehdy, kdy se z něj stane závislost.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.