Jak zhubnout na poslední chvíli?

Last minute: Ačkoliv se blíží konec léta, šaty budeš za chvíli odkládat zpět do šatníku, a budeš naopak přidávat jeden svršek za druhým. To nemění nic na tom, že i přesto nemůžeš shodit nějaké to kilo dolů.

sport cviceni
Pár zásadních věcí, které je třeba dodržovat:

–          vyhýbej se sladkostem a sladkým jídlům

–          naopak v tvé stravě by měla převládat zelenina a ovoce

–          vyvarovat by ses měla i smaženým jídlům

–          jez stravu bohatou na rostlinné tuky

–          jít pravidelně a nepřejídat se je základ

–          vypít minimálně dva litry vody

–          moc nesladit

–          nepřesolit pokrm

–          doporučují se bylinné čaje

–          zelený čaj je také základem správné životosprávy

Držet hladovku – ani omylem!

Můžeš držet mučivé diety jako některé modelky, ale to by byla zásadní chyba! Možná bys opravdu shodila, ale pak bys mohla být opět na začátku, protože by ses trochu najedla a váha by se ti vrátila, ba co hůře – přibrala bys ještě více. Drastické diety jsou tím nejhorším řešením. Naopak základní pravidlo zní – jez pravidelně, rozvrhni si jídelníček na celý den, „nepřežírej se“, když to řeknu na plnou pusu, a hlavně hodně pij!

Bez cvičení to nejde!

Další důležité pravidlo – čím více pohybu, tím lépe. Nemusíš běhat každý den, stačí, když se půjdeš proběhnout třikrát za týden, a uvidíš, že změna se po čase ukáže. A zvládneš i jiné náročné věci, bez toho aniž by ses zadýchala. Pokud ti běh nic neříká, nevěš hlavu. Máš i jiné možnosti. Začni jezdit pravidelně na in-line bruslích, plavat, cvičit aerobic nebo cviky určené přímo na zformování či zpevnění celého těla. Důležité je, abys cvičila správně. Nemusíš se zpočátku hned odrovnat. Stačí i malá zátěž a postupem času přidávat a přidávat.

Správná životospráva a pohyb – to jsou dvě základní věci, které dokážou ovlivnit další tvé životní kroky. Nejen, že budeš zvládat životní situace s klidem v duši a bez stresu, ale budeš se cítit i krásnější a sebevědomější, než kdybys měla třicet kilo navíc. Hlavně nic nepřeháněj a udržuj si váhu nejlépe podle BMI INDEXU.

Přeji pevnou vůli! A věř! Protože, pakliže chceš, skutečně shodit, tak to odkážeš. Musíš jen chtít!

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.