Budou ti slušet brýle, které jsou právě “in”?

Brýle – nezbytný pomocník. Už to však je nějakou dobu, co zastávaly pouze praktickou úlohu – dnes se používají jako koření stylu a módy. Jak?

Troufneš si i na odvážnější obroučky?

Dávno neplatí, že pokud musíš nosit brýle, je to kráse na škodu. Dioptrické brýle se staly stylovým doplňkem, který nosí rádi skoro všichni módní nadšenci – dokonce i ti, kteří brýle vůbec nepotřebují! Jak je však vybrat, aby byly co nejvíc „in“ a zároveň ti slušely?

Jarní trendy pro tvé brýle

Hodně dlouho přetrvávaly na výsluní modely co nejvíc nenápadné, s drobnými ručkami a bez obrouček – zkrátka aby nositelka brýlí vypadala, že v podstatě žádné nemá. Před pár lety však nastal naopak boom výrazných brýlí. Tento trend stále přetrvává nebo dokonce sílí.

Rozhodně se neboj barev, v kurzu jsou barvy jako červená, oranžová, modrá nebo zelená. Teplotu barev vybírej podle svého barevného typu – jestliže je tvá pleť spíše „studená“, to znamená hrají v ní namodralé nebo nazelenalé tóny, vol raději chladnější barvy obrouček. Pokud je tvá pleť spíše narůžovělá, vhodné jsou pro tebe teplejší odstíny.

Módní oválky pro obyčejné smrtelníky?

Loni a předloni dorazily na módní mola brýle s velkými skly a výraznými obroučkami (nahoře rovnějšími, dole zakulacenými), dodávající obličeji tak trochu hloupý nebo alespoň naivní, avšak zároveň i hodně sexy výraz. Tyhle retro brýle se už rozšířily i do ulic, především mezi slečny a mladé ženy. Komu budou slušet? Především majitelkám jemnějších obličejů bez velmi výrazných rysů (velký nos, mohutná ústa), raději s delšími vlasy. Příliš vhodné nejsou ani pro většinu menších dívek s drobnými obličeji.

Jak brýle vybírat?

Dnešní brýle ti bezesporu mohou přidat na zajímavosti. Když se rozhodneš pro moderní výrazné modely, můžou ti nasadit poněkud přísný výraz, ale v kombinaci s vhodným zbytkem zevnějšku to bude působit seriózně a sexy!

Tvar brýlí je fajn vybírat podle tvaru obličeje – máš obličej spíš dokulata? Pak nedej na vzhled Harryho Pottera a vol raději hranaté kousky. A naopak – jestliže máš spíše hranatý obličej, jemně zakulacené obroučky ti ho pomůžou zjemnit.
Co se barev týče, sama dobře víš, které ti „sednou“ a kterým by ses měla raději vyhnout. Platí však, že pokud se pyšníš světlou pletí a plavými vlasy, buď s barvami přece jen trochu opatrná a raději se vyhni velmi tmavým barvám. Pro inspiraci je nejlepší prohlédnout si co nejvíce brýlí, ideální jsou oční optiky – například Optika Maja Praha.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.