Guess, Miss Sixty a D&G: Kultovní značky ve světě trendy hodinek

Málokterá mladá studentka si může dovolit šatník plný značkových hadříků za tisíce korun. A uznejme, že v takové situaci je pořád lepší vybrat si vkusnou, i když “no name” kabelku, než se naivně nosit po městě s nepovedeným padělkem od Vuittona. Pokud ses rozhodla investovat do prestižní značky, ideální volbou jsou hodinky.

Vyjádři svoji osobnost hodinkami

Hodinky jsou víc než pouhý přístroj na měření času. Správně zvolené hodinky o tobě prozradí, jaký módní styl vyznáváš, jaké jsou tvé zájmy, v jakém žiješ rytmu i to, jak sama chceš, aby tě vnímali druzí. A zároveň vypovídají o tom, kolik jsi schopná a ochotná investovat do své image. Důležitý přitom není pouze vzhled, materiál či barva. Další indicie v sobě nese už samotná značka.

Zvlášť v případě hodinek se nedá říct, že by výběr značkových byl naprosto zbytečnou investicí. Pečlivě vybrané hodinky nevyjdou tak rychle z módy, jako supermódní kabelka, a na rozdíl od luxusních lodiček na mrakodrapových podpatcích je užiješ klidně každý den. Mezi nejoblíbenější značky trendy žen patří jednoznačně Guess, Miss Sixty a Dolce&Gabbana.

Guess: Značka, která dala hodinkám sex-appeal

Společnost Guess spatřila svět před více než třiceti lety, přesto si stále zachovává svoji mladistvou tvář. Byli to právě bratři Marcianovi, kdo dali módnímu světu jasný signál, že přišel čas zbořit zaprášené konvence a posunout se zase o kus dál. Guess v sobě na jedné straně snoubí vyhlášenou francouzskou eleganci, na straně druhé se vrývá pod kůži prvky odrážejícími hravost a nespoutanost dneška.

Hodinky Guess Watches vyladí tvůj moderní styl k dokonalosti. Většina hodinek této značky se vyrábí z kvalitní nerez oceli a některé zdobí krystaly Swarovski. Přesto vždy vynikají vkusnou jednoduchostí, která podtrhne šperky – určitě si je v mysli nezaměňuj s lacinými padělky, které jsou často přeplácané ozdobami a působí, jako by logo značky bylo důležitější než hodinky samy. I když ke Guess jistá dávka lesku a třpytu neodmyslitelně patří, originál se nikdy nesnaží o kýčovitou řvavost.

Miss Sixty: Ženskost především

Italská značka Miss Sixty se poprvé představila v roce 1991 s kolekcí dámských riflí, jež perfektně podtrhovaly ženské křivky. Postupně se z ní stala kultovní záležitost, která okouzluje mladé dívky a ženy po celém světě. Styl značky se snaží zachovat půvab ženskosti, a ten mistrnně mísí s originálními prvky – tím vzniká designově nápaditý mix, který dokonale zapadá do ženského vnímání současné mladé módy. A funguje i na muže!

Snad ještě více než svými modely je ale v současnosti značka proslulá kolekcemi šperků, které vždy platí za nepřehlédnutelné, ať už si je vezmeš k čemukoliv. A věrnost jedné značce se zde určitě vyplatí – k takto výrazným šperkům totiž musí ladit i hodinky. Na to naštěstí designéři myslí. Hodinky Miss Sixty tak můžeš mít třeba s originálním řetízkem nebo náušnicemi ve stejném stylu.

D&G: Luxus s duší Středomoří

Legendární značka Dolce & Gabbana se zrodila v italském Miláně. Stojí za ní dva přátelé Domenico Dolce a Stefano Gabbana, kteří se roku 1985 rozhodli, že zkusí prorazit v módním průmyslu. Podařilo se něco, o čem si ani jeden z nich na začátku netroufal snít. Hned ze začátku značku profilovali jako luxusní záležitost, postupně pronikla do Boloně, Mnichova, Paříže a dalších světových měst. Odtud byl už jen maličký krůček do šatníků nejslavnějších hvězd. Mezi její stoupence se hrdě hlásí Madonna, Demi Moore nebo Nicole Kidman.

Neplatí ale, že by “dégéčka” nebyly pro obyčejné smrtelníky. Cenově přijatelnější je řada D&G, která se stylem orientuje právě na mladé. U hodinek se zde můžeš spolehnout, že o něco vyšší cenu rozhodně vyváží špičková kvalita a bezchybný design, který tě hned tak neomrzí.

Značkové hodinky z outletu?

Pokud si nepotrpíš na nejčerstvější kolekce, nemusíš se bát pořídit si hodinky ze specializovaného outletu. Seženeš je tam o několik stovek, někdy i tisíc korun levněji. Pokud se ti však zdá cena až podezřele nízká, měj se na pozoru a vždy se snaž nalézt o prodejci co možná nejvíce referencí. Outletové hodinky prestižních značek se sice dají sehnat příjemně levněji, nikdy však ne za cenu srovnatelnou s nabídkou z tržnice.

Vždy si dobře ověř také kupní podmínky a možnost vrácení čí výměny zboží. V případě internetových obchodů máš ze zákona neodbytelné právo vrátit nepoužité zboží do 14 dní bez udání důvodu. To je dost času na to, abys hodinky dobře prozkoumala, odhalila případné nesrovnalosti nebo si je rovnou nechala prohlédnout ve značkovém obchodě.

 

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.