Jarní trendy v účesech: uvolněnost, šátky, barvy

Světová přehlídková mola ovládly trendy účesy pro jaro a léto 2012. In budou jak přirozeně vypadající vlasy jednoduše rozdělené pěšinkou, tak mokrý vzhled jako ze sprchy či retro účesy ve stylu amerických hereček 60. let. Inspiruj se snímky z New York Fashion Week Spring 2012 pro svůj jarní look!          

Jak být letos na jaře in a zazářit s účesy, které mají v oblibě i celebrity? Slečna pro tebe udělala malý průzkum účesů, které letí. Dobrá zpráva je, že většina jarních a letních účesů se nese ve znamení jednoduchosti a uvolněnosti.

Mokrý vzhled

Jako bys právě vylezla z bazénu nebo ze sprchy! Vytvořit účes z dozadu sčesaných natužených či nagelovaných vlasů není obtížné a výsledek stojí zato. Toho správného „wet looku“ docílíš tím, že po nanesení gelu nebudeš do vlasů zasahovat hřebenem a nejlépe se ho nebudeš dotýkat vůbec. Vlasy pak zůstanou zářivé a hladké.

Uvolněnější verzí tohoto účesu jsou tzv. „gym hair“, tedy „vlasy jako z fitcentra“. Zdánlivě nedbale upravené vlasy jsou nagelované či natužené okolo obličeje tak, jako bys je při cvičení prostě odhodila z obličeje.

Wet look - mokrý vzhled vlasů
Nedbalá elegance: wet look a gym hair

Šátky

V módě budou nejrůznější šátky a textilní čelenky – čím výraznější, zajímavě spletené a barevné, tím lepší! Sofistikovaný uzlík na šátku tvé vlasy perfektně doplní a stane se skutečnou ozdobou. Na trhu je celá řada multifunkčních šátků, které ti umožní vypadat každý den jinak. Pečlivě však vybírej materiál a barvu šátku, aby doplněk vypadal stylově, ne jako potítko na cvičení. Nicole Richie ví, jak na to!

Šátky ve vlasech
Objev kouzlo šátků ve vlasech

Pěšinka uprostřed nebo na stranu

Stará dobrá klasika ožívá. Přirozeně vypadající vlasy mají zelenou, takže se neboj jednoduchého mikáda nebo ofiny a nelam si hlavu se zdlouhavým žehlením vlasů. Letos dej svým vlasům trochu volnosti a nechej je trochu rozpustile vlát. Výsledkem bude uvolněný vzhled tvých vlasů a méně stresu při přípravě účesu.

Pěšinka uprostřed nebo na stranu
Klasika nikdy nezklame

Retro a vintage styl

Retro účesy sází na návrat k atraktivním účesům dob minulých, především ke zvlněným loknám a kudrnám. V moderním pojetí tyto účesy získávají sex-appeal amerických hereček 30.-60. let a zároveň punc neobvyklosti. Vyrobit takový účes z vlastních vlasů je už náročnější, budeš pravděpodobně potřebovat asistenci kamarádky nebo kadeřnice.

Retro účesy
Vintage styl je v kurzu

Jaro přeje barvám

Nikdy nebyl lepší čas vyzkoušet nějakou z netradičních barev! Křiklavé barvy účesů jsou in, takže pokud se nebojíš, můžeš začít experimentovat. Nevíš, jak na to? Inspiruj se odvahou Katy Perry a jejím modrým mikádem!

Křiklavé barvy vlasů
Křiklavé barvy chtějí odvahu

Drdoly, uzly, culíky

Vysoko vyčesaný drdol
Toto jaro budou IN vlasy vyčesané vysoko na temeno hlavy a zamotané do drdolů a culíků. Čím větší drdol, tím lépe! Fantazii se meze nekladou, uspěješ drdolem pevně utaženým i volným, nedbalým. Ani malým uzlíkem nic nezkazíš, ozdob jej květinou a máš vyhráno.

Najdeš v trendy účesech inspiraci pro sebe? Slečna ti přeje šťastnou ruku při experimentování!

Zdroj fotografií: http://www.realbeauty.com

Hanka S.

Čerstvá absolventka Filozofické fakulty MU v Brně, momentálně na volné noze. Zajímá se o literaturu, fantasy, přírodu a sport. Ráda se učí nové věci, maluje a tvoří. Když může, vyhne se stresu a namyšleným lidem.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.