Jarní vlasové trendy: nespoutané i přísně zkrocené

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Správně zvolený účes nejen zalichotí tvaru tvého obličeje, ale funguje i jako třešnička na dortu celé image. Zajímá tě, jaké vlasové kreace budou letošní jaro a léto na výsluní? Známe tři největší trendy, které by ti určitě neměly uniknout.

Tři největší trendy sezony

1. PŘÍRODA, SVOBODA, COPY
Dovol svým kadeřím být stejně nespoutané jako příroda na počátku jara. Zapleť je do volného copu nejlépe na stranu, ale neutahuj je, neuhlazuj stylingovými přípravky, ani neupevňuj žádnými sponkami. Naopak nech klidně pár pramenů volně poletovat kolem tváře. Zároveň si nemusíš dát nijak zvlášť záležet na dokonalém provedení copu. Každá nedokonalost je zde ve skutečnosti žádoucí!ucesy2010

2. SEDMDESÁTÁ LÉTA
Lesklé, rovné či lehce vlnité, dokonale uhlazené, splývavé podél ramen, s pěšinkou na střed. Styl sedmdesátých let je ideální zejména pro majitelky dlouhých jemných vlasů. Účes by měl působit jako poklidný tok svěžích jarních vod, plynulý, sem tam přirozeně rozvířený.

3. GEL KROTITEL
Protikladem k přírodní nespoutanosti jsou vlasy až nepřirozeně, dramaticky uhlazené silným gelem nebo voskem. Takový účes se na rozdíl od předchozího hodí pouze pro majitelky krátkých vlasů. Sčesané dozadu nebo s pěšinkou na stranu je uhlaď větší dávkou silně tužícího stylingového přípravku tak, aby po zaschnutí vynikly jednotlivé prameny a vlasy držely pevně na svém místě.

Jaké frčí barvy?

Rok 2010 se má stát rokem blondýnek. Na výsluní je opět bělostná, zářící peroxidová blond. Ta bohužel nesluší úplně každému, mnohem lichotivější je světlý blond odstín s lehce zlatavým nádechem, který se lépe snese s nejrůznějšími tóny pleti. Rozhodneš-li se však pro takto světlou barvu vlasů, nezapomínej ani na obočí, které je potřeba rovněž zesvětlit.
Daleko přirozenější je zlatavá blond. Nejedná se však o „špinavou“ blond, září jako teplé sluneční paprsky a působí noblesně. Vyniká v ní sytě žlutá, nesmí však zacházet až do oranžových tónů. Také zde platí, že je nutné s barvou vlasů sladit i obočí, pokud máš to své přirozené tmavé. Tvůj pohled by jinak působil příliš ostře.
Letošní rok ale rozhodně nebude jen o křehkých blondýnkách. Do popředí se dostávají také přírodní zrzavé tóny, jiskrné i sametově tlumené. Pokud nejsi zrzka od přírody a toužíš vyzkoušet některý z odstínů s červeným nádechem, svěř svou kštici raději do rukou kadeřníka. Červená je zrádná a jen tak ji z vlasů dolů nedostaneš, proto domácí barvení raději neriskuj.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

7 Comments
  1. Na obrázku to třetí vypadá možná až přehnaně, ale ve skutečnosti to není vůbec špatný účes, když se to “neulízne” až až :-) Teď jsem tak viděla učesanou jednu slečnu na plese, mela vlasy kousek pod bradu, uhlazené gelem právě takto dozadu z čela, jednoduché černé šaty, rudá rtěnka, perly v uších… podle mě to vypadalo velice elegantně.

  2. Ten třetí účes se mi líbí, je takovej originální. Kdybych měla kratší vlasy, tak bych ho určitě vyzkoušela… Jinak, všechny tři jsou moc zajímavý…!:-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.