Etno styl – nalaď se na tuto vlnu

Letem světem: Etno styl jiskří svěžími barvami, dává pocit nespoutanosti a okouzlí exotickým nádechem orientu. Jeho základem jsou veselé, teplé barvy. Doplňky, kterých v případě etno módy není nikdy dost, jsou nepřehlédnutelné. Nech se etnem inspirovat a oživ svůj šatník novými prvky.

etno styl

Ve víru orientálních tanečnic

Dlouhé a volné sukně s batikováním a potisky jsou to pravé ořechové ve smyslu etno módy. Nejlépe se hodí k jednobarevným nátělníkům a tričkům. Často jsou ozdobené korálky a flitříky, ve kterých se blýskneš, ať už budeš kdekoliv.

Nepřehlédnutelná s XXL doplňky

Onou „třešničkou na dortu“ jsou jednoznačně doplňky – velké a ještě větší, kulaté, hranaté, barevné, kovové… Mezi oblíbené materiály patří také korálky a přívěsky ze dřeva. Jejich kouzlo spočívá právě v přírodním charakteru, který je důležitou částí etniky.

Samozřejmě není pravidlem, že všechny doplňky musí být  velmi nápadné. Slušivé jsou i drobounké. Vše záleží pouze na tvém vkusu. Nejpůsobivější jsou však ty „zvonivé“ s korálky, přívěsky a jinými cingrlátky.

Zahalena do hedvábí

Měkoučké a hebké šátky k etno stylu neodmyslitelně patří. Dají se lehko zkombinovat s dalšími kousky oblečení a vždy tvému stylu dodají to správné koření. V chladnějším počasí ochrání tvůj krk před mrazem, v teplých dnech mohou sloužit i jako slušivá pokrývka hlavy či jako přehoz přes plavky.

Šmrncovní orientální botky aneb Opravdový etno styl

S oblečením v orientálním stylu je pochopitelně potřeba sladit také botky. Skvěle vypadají páskové boty ozdobené kamínky a ostatními fešnými ozdůbkami.

A co barvy? Také zde jsou vhodné spíše teplejší odstíny, jako je čokoládově hnědá, khaki a tak dále. Samozřejmě nic nezkazíš ani tím, pokud dáš přednost světlým páskům. I zde je mnohem důležitější sladit je s ostatními kousky v etno stylu.

Tip: Pokud někdy zavítáš do země, kde prodávají ručně šité boty v orientálním stylu, neváhej s nákupem. Vyplatí se do nich investovat, protože vydrží několik sezón a budeš mít naprostý originál.

Orientální dekorace do bytu

Milovníci etniky si ozdobují svá obydlí všemi možnými dekoracemi a doplňky do domácnosti. Pokud se i ty o tento styl zajímáš anebo se ti prostě jen líbí, můžeš se mrknout do specializovaných obchůdků a na nabídku nejrůznějších internetových stránek, které takové zboží nabízí. Zakoupit si můžeš třeba stylové misky, lampy, svíčky, sošky a další okrasné věcičky.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.