Snad každá z nás není spokojená minimálně s některou partií svého těla. Někdo naříká na pozadí, jiné ženy zase na silná stehna, větší bříško, široké boky, výšku a vůbec nejčastěji na malá nebo až moc velká prsa. I zde ovšem jde opravit to, na co sama příroda zapomněla.
Upřímně, ženy s velkými ňadry se nemají za co stydět – jiné si je nechávají za spoustu peněz zvětšovat. Pokud ale se sebou nejsou spokojené a opravdu mají ze svého hrudníku komplexy, modelace prsou jim může zvednout sebevědomí. Plastičtí chirurgové potvrzují, že ve většině případů hraje roli především psychika.
Nejen na velikosti záleží
Nemusí jít jen o zvětšení prsou. Některé ženy jsou sice s velikostí spokojeny, ale ne s jejich tvarem. Zvláště po dětech mohou být prsa povislá a pro získání původního tvaru vyžadují modelaci.
Plastičtí chirurgové dávají přednost přirozenosti, proto ženám vybírají implantáty podle postavy a velikosti hrudníku. To určují na základě speciálního měření. Implantátů existuje mnoho druhů, liší se od sebe především tvarem, charakterem povrchu, druhem výplně a velikostí.
Tvar implantátů může být buď oválný, nebo kapkovitý. Oválné implantáty jsou kulaté při pohledu zepředu, jde jimi dosáhnout plnějšího tvaru prsu v jeho horní části. Z tohoto důvodu jsou u žen žádanější a navíc u nich nehrozí riziko deformace nebo rotace implantátu.
Kapkovité implantáty jsou na jednom pólu ploché a na druhém vyklenuté, čímž se více podobají přirozenému tvaru poprsí. Jejich nevýhodou ale je možná rotace ve vazivové dutině, tu si organismus kolem implantátu sám vytváří. Pokud však implantát nepřilne k okolnímu vazivu, může nastat otočení implantátu – pak si jej žena musí vracet do původní polohy sama.
Zvaž i povrch a náplň
Povrch implantátu může být hladký nebo texturovitý. Texturovitý implantát je jemně zhrubělý a má větší plochu. Navíc snižuje i riziko vzniku kapsulární kontraktury (trvalé smrštění v nepřirozené pozici).
Implantáty jsou buď plněné silikonovým gelem, anebo fyziologickým roztokem. Ty s fyziologickým roztokem se v Česku vůbec neužívají, jde o implantáty de facto plněné vodou. V případě prasknutí se ale takový roztok přirozeně vstřebá a tělu neublíží. Silikonový gel je používanější a v případě prasknutí nevyteče, zůstává na svém místě, umožňují také trvalé udržení tvaru implantátu.
Pokud ale žena nechce plastické implantáty, provádí se zákroky, kdy se ňadra zvětšují pomocí vlastního tuku. Součástí operace je odsání tuku z bříška, stehen nebo hýždí. Nahromaděný tuk se zpracuje v laboratoři, kde se obohatí o kmenové buňky. Ty pak zajistí prokrvování tuku a ten se následně vpichuje po vrstvách do prsu. Celý proces se dělá v lokální anestezii, není nutná rekonvalescence a nemusí se nosit ani elastické prádlo.
Nestyď se za své důvody
Plastičtí chirurgové říkají, že většina žen, jež se na ně obrací (a že je jich hodně), plastiku prsou opravdu potřebuje. Hlavní roli hraje převážně psychika. Některé ženy jsou spokojeny s velikostí B, jiným se zdá zkrátka malá. Některé nechtějí příliš velká prsa a jiné zase chtějí poprsí pevné. Pokud se žena cítí kvůli prsům méněcenně, její sebevědomí začíná dostávat jednu ránu za druhou. Ženy nepotřebují operaci z hlediska medicíny, ale z hlediska estetiky. Dnes by totiž podle posledních trendů mělo být vše v harmonii. Proto se cítí špatně, disharmonie jim vadí a přicházejí oprávněně.
Jestli přemýšlíš ty sama, či některá známá o plastice prsou, investuj čas i do výběru nejlepšího chirurga a zjisti si, jaké má jeho klinika plastické chirurgie reference. Skutečný odborník s tebou najde nejen nejlepší řešení, ale prodiskutuje s tebou všechny klady a zápory zákroku.
Vím, netýká se to tématu, ale mohli byste napsat další článek prosím? Ten co je u vás nejnovější je 9 dní ode dneška .. prosííím