Aby parfém vydržel

Parfém nepatří zrovna mezi ty nejlevnější záležitosti, a proto by byla škoda, aby právě ten tvůj nevydržel třeba špatným skladováním. Řeč však bude i o tom, jak parfém správně aplikovat, aby vůně nebyla hned pryč.parfem-vune-vyber-typy-parfemu

Nejprve je třeba si ujasnit, zda tušíš, co vlastně vlastníš. Existuje totiž parfémová, toaletní a kolínská voda a mezi jednotlivými druhy je obrovský rozdíl. Jedná se přitom o koncentraci, která se označuje jako vonná kompozice. Zatímco parfémová voda zde dosahuje až 15 %, toaletní se drží jen mezi 4-8 % a kolínská je na tom ještě hůře, pouhých 3-5 %. Parfémovou vodu přitom v obchodech nalezneš pod označením EDP (eau de parfume), toaletní poté nese zkratku EDT (eau de toilette) a kolínská EDC (eau de cologne).

Kde skladovat?

Hezký flakónek většinou chceme mít na očích. Tato místa poté přirozeně nejsou někde v temnu, naopak na ně může mířit svítilna či se nacházejí v dosahu slunečních paprsků. A to nemá zrovna dobrý vliv na obsah této poutavé nádobky. Parfém bys měla skladovat pokud možno na chladných a temných místech. Ideální bude například zásuvka u tebe v pokoji. A vystavit si můžeš již prázdné flakónky.

Kam aplikovat?

Určitě se vyhni aplikaci na oblečení nebo šperky. Tyto věci bys totiž mohla poškodit. Nejlépe bychom se měli držet míst, která jsou nejvíce prokrvená. Jedná se tedy o zápěstí, krk, pokožku za ušima, loketní jamku či dekolt. Nanesený parfém na zápěstí bys dále neměla o sebe rozetírat. Jednotlivé složky se totiž uvolňují postupně a tímto gestem můžeš vše pokazit. U nás slečen se dále rovněž často aplikuje parfém do vlasů. Měla bys jej stříkat z větší vzdálenosti, aby se dokázal hezky rozprostřít. Zároveň jej neaplikuj příliš často, vlasy se tím totiž vysušují.

Stejná vůně, jiná slečna

Každá z nás má svoji přirozenou vůni, a proto na tobě může parfém vonět trochu jinak než na tvé kamarádce. Na to je třeba si dávat pozor. Nezapomínej, že časem si i ty na svůj parfém zvykneš a bude ti připadat, že po hodině jej necítíš a je třeba opět přidat. Ovšem okolí to vnímá jinak. Je proto vhodné parfémy střídat a mít jich v zásobě hned několik na různé příležitosti, alespoň tě tak neomrzí.

Známá Coco Chanel jednou prohlásila, že žena by měla použít parfém na ta místa, na která touží být políbená. Ovšem nezapomínej, že čeho je moc, toho je příliš a méně zde někdy znamená více.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed