Něco málo ze světa techniky podle nás slečen

Někdo opovrhuje, jiný uznává a někteří polemizují, zda jde o povedenou kopii Applu. Ať tak či tak, pro nás holky je značka Xiaomi a její poslední model Mi4 opravdovým zázrakem. Je krásný, tenký, bílý a elegantní. Je lesklý a jak známo, co se leskne, to se nám líbí. Je zároveň kvalitní a odolný, takže přežije i menší ťukance. Nechme ale být telefon jako takový a přesuňme se k tomu důležitějšímu, a to je MIUI.

Platforma MIUI, jinak vycházející z klasického Androidu, zde pro hravé lidi a holky dostává úplně jiný rozměr. Zatímco na obyčejném Androidu si člověk musí stáhnoutMIUI system ruzova např. Nova louncher, aby vůbec mohl pracovat s celkovým designem a efekty, u MIUI je tohle a mnohem víc v základu. Počínaje efekty přechodu obrazovky, přes nesčetné množství tapet, tapet zámku a roletek až po tisíce variant vzhledu ikonek….jo, jsem holka a jsem nadšená.

Každá jsme originál

Nemusíš stahovat aplikaci na tapety, složitě zkoušet která appka funguje a která je šméčko na lidi. Prostě a jednoduše klikneš na “Témata” a otevře se svět netušených možností. Někteří techničtí znalci možná právě kroutí šokovaně hlavou, že koho tohle může zajímat. A na místě je oponovat – ve světě, kde každý smartphone vypadá jako cihlička, displej je prostě displej a dominuje černá a bílá, je MIUI oázou pro ty, kteří se chtějí odlišit, mít svůj telefon přesně na míru podle vyznání, nálady a preferencí.

Vždy první

Nehledě na prakticky každotýdenní aktualizace celého softwaru, které zaručují stabilní rychlost telefonu a klid na duši.
Jelikož každá strana má dvě mince, i MIUI se dá vytknout pár věcí. Po celou dobu používání tohohle systému mi vadí, kolik věcí ještě není přeložených minimálně do angličtiny. Jeden by řekl, že tvůrci platformy jí chtějí zaplavit svět, ale jakmile se člověk dostane hlouběji, ztratí se ve změti čínských znaků. To samé platí u výběru vyzvánění – hudby v tématech. Je to jako hrát ruletu. Pod těmihle znaky se skrývá Madonna, nebo Madonna přezpívaná čínsky a nebo národní hymna?
Nutno podotknout, že česká a slovenská komunita MIUI se opravdu skvěle zapojila a systém je díky nim více než srozumitelný.

Nic proti uživatelům klasického Androidu, ale která holka vyzkouší Xiaomi s MIUI, už nebude chtít jiný telefon.

 

Používám telefony téhle značky několik let a neustále jsem nadšená. Možná, že jablíčko na zádech telefonu je pro některé “fakt” jistá volba. Ale telefony s MIUI jsou pro otevřené, tvořivé lidi, kteří se chtějí vyjádřit. Odlišit svou “tabulku čokolády” a vyjádřit svůj styl.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.