Zázrak jménem bronzer

Jen málokterá z nás touží po tom, aby její pokožka vypadala bledě po celý rok. S blížícím se létem je již na čase dodat svému vzezření trochu opálený nádech. A pokud u tebe sluníčko nefunguje přesně tak, jak bys chtěla, není nic jednoduššího než sáhnout po přípravcích, které ti s vykouzlením neodolatelného obličeje snadno pomohou.bronzova

Opalování ani návštěva solárií naší pokožce zrovna dvakrát neprospívá. Ale bledého odstínu se můžeš rychle vzdát, a to díky kosmetické pomůcce zvané bronzer, která letos slaví svůj comeback.

Důležitá je barva

Dříve než se vydáš na průzkumnou akci po drogériích, abys objevila bronzer, který ti dokonale sedne, měla bys něco vědět o jeho odstínu. Ten by měl být vždy maximálně o odstín nebo dva tmavší než je klasická barva tvého obličeje. Pokud patříš mezi majitelky opravdu téměř alabastrové pokožky, uzpůsob tomu i bronzer a sáhni po průsvitnějším kousku s broskvovým nádechem. Vždy se vyhýbej červeným či hnědým bronzerům, které budou vypadat uměle, stejně tak si dej pozor i na množství třpytek. Ty se hodí na večer, ne na denní nošení. Nejčastěji tento výrobek přitom získáš ve formě kompaktního pudru.

Jak jej nanášet?

Nejprve je třeba si uvědomit, jakého úkolu se vlastně bronzer ujme. Má na starost nahradit svým způsobem sluneční paprsky a navodit pocit toho, že jsi právě odešla z pláže. A od toho se odvíjí i místa, na která budeš tuto kosmetickou pomůcku nanášet – tedy ty části obličeje, které nejvíce zvýrazní slunce.

Kulatým štětcem na make-up naber bronzer. Aby vrstva nebyla zbytečně silná, nanes první vrstvu jen na hřbet ruky a tím štětec otři. Následně se již zaměř na obličej. Nejprve zvýrazni vrchní části lícních kostí, na které běžně nanášíš tvářenku. Následně bronzer aplikuj i lehce nad spánky a postupuj kolem linie ohraničující vlasy. Malé množství dále nanes i na střední linii nosu, který díky své vystouplosti bývá sluníčkem zasažen nejvíce. Samozřejmě nezapomeň lehce poprášit i krk a dekolt, aby byla zachována přirozenost.

Tak a je hotovo. Nyní se již můžeš směle pochlubit okolí svým novým opálením!

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed