HOW I MET HIM

telefon2Občas nám do redakce chodí e-maily s prosbičkami o nějaké konkrétní články. Velký ohlas vzbudila povídka na pokračování s názvem Pohádka života a smrti, která stále pokračuje. Vám to však nestačí a řada našich čtenářek si píše o další povídky, nejlépe také na pokračování. A já jsem si řekla – proč ne?

Poslední dobou jsem se zakoukala do amerického seriálu „How I Met Your Mother“ (Jak jsem potkal vaši matku). Jedná se o příběh sympatického a tak trochu nesmělého Teda, který v roce 2030 vypráví svým dvěma dětem o tom, jak se před lety seznámil s jejich mámou. A právě tento příběh mě inspiroval a rozhodla jsem se o malý experiment – napsat příběh mladé dívky, která vám bude vyprávět, jak ona potkala svou velkou láskou. Navíc budete mít možnost i vy samy o vývoji děje rozhodnout. Doufám, že se vám mé povídky budou líbit!

Eliška

How I Met HIM – Jak to všechno „skončilo“?

Křach. Bum. Dup!
Nemůžu uvěřit vlastním uším. Neděle ráno a sousedi si opět nedají pokoj. Chvíli člověk slyší kravál vydávající rozjančená vrtačka pana Dlouhého, následně energické klepání masa paní Dlouhé. Aby toho nebylo málo, ke koncertu rámusu se brzy přidávají i čerstvě probuzené děti Dlouhých, které se rády tahají za vlasy, ječí a celkově jsou asi stejně hlučné jako jejich rodiče. Tolikrát jsem už tyhle tenké panelákové zdi proklínala. Nyní mi však svitá naděje, že odtud konečně vypadnu. Nadobro!
Zuřivě popadnu polštář a snažím se s ním zacpat uši. Absolutně nedokážu pochopit, že onen člověk, který sladce spí přímo vedle mě, neslyší nic a poklidně se utápí ve svých vlastních snech. Přitulím se k němu, protož vůně jeho kůže je jediné, co mě v posledních hektických dnech dovedlo alespoň trochu uklidnit. Přípravy, přípravy, samé přípravy.
Svou svatbu jsem si vždy představovala jako růžovou pohádku, v níž budu princeznou v bílých šatech s dlouhatánskou vlečkou, všichni mě budou obdivovat a já budu nejšťastnější holka pod sluncem.
Ba ne. Svatba je hotové neštěstí! V posledních dnech se nezabývám ničím jiným, protože chci, aby všechno bylo naprosto perfektní. A musím říct, že se mi daří pravý opak! Nestíhám, s mým nastávajícím se minimálně dvakrát za den pohádáme a včera ráno mi vyrašil na bradě obrovský hrbolek. S akné už problémy dávno nemám, ale kdykoliv jsem ve stresu, opět se ty ošklivé hormony přihlásí o slovo. Fuj, doufám, že to do soboty zmizí. Proboha, do soboty!

A jelikož už asi těžko usnu, budu vám nyní povídat, jak jsme se se svým budoucím manžílkem vlastně seznámila…

První díl už brzy na Slečně!
Anketa: Jak se má hlavní hrdinka jmenovat? – své návrhy pište sem do komentářů

Text: Eliška R.
——
5.4.2008

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

44 Comments
  1. hm, tak s tímhle jménem bych pojila nějaké typické české… jako anna, nebo eva… hlavně žádné moderny ;)

  2. Jo a ještě abyste měly představu – bude to holka pocházející z vesnice z takové více méně obyč rodinky, takže jak říká Terezka, ty hodně moderní jména (i když jsou třeba hezká) mi tam moc nesedí.

    Návrhy můžete psát do zítřejšího (pondělního) večera, pak některé vyberu a uděláme vlevo novou anketku, aby cca ve středu mohl vyjít 1.díl ;-)

  3. nee…hlasujte pro Michaeluuu!!!!!!…no dobře,dobře Michaela už to asi nebude..s tím jsem se smířila!!…jen né Terezu..né že by to jméno bylo tak hrozné ale jmenuje se tak každá druhá holka co znám:-D…tak to už spíš tu Ninu!!!!!!

  4. Ahoj Eliško, jen ti chci říct, že jsem se do How I Met Your Mother zakoukala, teda spíš lépe řečeno zamilovala:-) Teď sleduju už třetí sérii a těším se na to jak dítě. Zbožňuju Barneyho, závidím dvojce Marshmallow a Lillypad, obdivuju krásnou Robin a těším se na to, kdy se konečně dozvím, kdo bude Tedova vyvolená:-) Je škoda, že ten seriál tu moc lidí nezná a jsem ráda, že alespoň někdo se o něm zmiňuje:-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.