Každá kabelka si zaslouží úklid a péči

O tom, co všechno obsahují dámské kabelky, myslím někdo sepsal i knihu. Nosíme tam od nůžek a lepidla, přes šminky, knihy, peněženky, tampony a telefony až po svačiny úplně vše. Proto se často stává, že uvnitř nastane chaos. Jelikož jsme už velké dámy, měly bychom se nad obsahem a uspořádáním zamyslet.

Velká kabelka si zaslouží pečlivou organizaci

Určitě si pamatuješ na ten pocit, když jsi dostala nebo si koupila svůj první diář. Tělem proběhne síla důležitosti a dospělosti. Dospívání v mladou ženu ale vyžaduje změny určitých návyků a vytváření systému v osobních věcech. Tak, jako k nám přirostla kabelka a v ní diář, by nám k srdci mohly přirůst i ostatní věci, stejně tak jako péče o ně.

Pořádek v kabelce, pořádek v hlavě

V každé kabelce bys měla mít pořádek a systém. Tady je několik tipů, jak na to:

  • Jestli kabelky střídáš, měj v každé z nich základ. Tím je myšleno kapesníčky, tampon, hřebínek, zrcátko, žvýkačku a tužku. Tak nikdy nic základního nezapomeneš, ať si vezmeš jakoukoli.
  • Každá kabelka má několik kapes, které můžeš pro maličkosti využít. Zkus dodržovat předem nastavené rozdělení, abys vždy věděla, kde co máš.
  • Pokud máš kabelku jen s jednou velkou kapsou, roztřiď si věci do malých taštiček, které pak dáš do kabely. Takové taštičky pak můžeš případně přendávat celé do všech kabelek a vždycky budeš mít ve všem pořádek.
  • Ano, jsou i věci, které jsou opravdu zbytečné. Stejně jako jarní úklid doma, si i tvoje kabelky zaslouží provětrat. Minimálně jednou za měsíc všechny vysyp, vyhoď přebytečné a doplň zásoby.
  • Nezapomeň, že stejně jako si pereš oblečení, i kabelky potřebují jednou za čas vyprat nebo jinak vyčistit. Špinavá, zašedlá kabelka ti může zkazit celý pečlivě připravený outfit.

Stejně jako u ostatních sledujeme upravené nehty, oblečení a boty, i naše kabelka o nás vypovídá, jaké jsme. Proto měj na paměti, že je to tvoje vizitka, jako cokoli jiného.

Bezpečí v kabelce

Mít pořádek ve věcech je důležité i kvůli bezpečnosti. Je několik triků, jak si alespoň trochu zajistit bezpečí dokladů a dalších důležitých věcí. Jedním z pomocníků může být například pouzdro na doklady. Díky němu budeš mít občanku, řidičák a další doklady oddělené od peněz. Takže i kdybys o peněženku přišla, nebudeš muset lítat po úřadech. Ušetříš si čas i peníze. Do takového pouzdra je dobré dát si také fotky, protože i jejich ztráta může být velmi bolestivá.

Dalším pravidlem, které se vyplácí, je dávat si důležité věci jako telefon a peníze do středu kabelky. Pokud je budeš nosit na dně, může ti někdo tašku proříznout, když je budeš nosit na vrchu nebo v postranních kapsách, kapsář je lehce najde. Proto si zkus dospod dát třeba mikinu, na ně doklady a úplně navrch nějakou méně důležitou věc.

Abys o své cennosti nepřišla, nos v davu kabelku na rameni přitisknutou na břiše. Tak ucítíš jakýkoli pohyb, kdyby měl někdo v úmyslu krást. Když už máme v kabelkách systém a pořádek, byla by škoda nechat si je ukrást. Vždyť jsou to kabelky, milujeme je stejně jako Carrie Bradshaw svoje boty. Tak jim dávejme patřičnou péči, kterou si zaslouží.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.