Letní nákupy aneb Co nezapomenout pořídit

Letos zavítali moji rodiče na dovolenou do zahraničí a přivezli si odtamtud spoustu zajímavých kousků oblečení různých značek.

oblečení

Domů si dovezli několik triček značky Tommy Hilfiger. Jde o elegantní kousky oblečení, které sluší všem. Tommy začínal v módním světě docela neblaze, ale vypracoval se tak vysoko, že jeho firma byla následně prodána za 1,6 miliardy dolarů. Tommy Hilfiger vyrábí oblečení sportovně elegantní, které si můžeš obléct ke každé příležitosti. Tommy kopíroval oblečení lidí z ulice, protože podle něj se trendy nerodí v módních ateliérech, ale právě v ulicích, mezi obyčejnými lidmi. V USA si získal i srdce černochů, což mu také přineslo spoustu nových zákazníků. Řadí se mezi nejoblíbenější módní návrháře současnosti, vyrábí hodinky, parfémy, oblečení. Hodně oblíbený je u mladých lidí, jeho kousky přímo oslovují mladou generaci.Mamka si například přivezla krásné tílko – je vážně ze skvělého materiálu, slušivé, černé, takže se dá nosit skvěle k sukním i kalhotám. Tílka jsou mimochodem skvělý kousek v šatníku. V létě, v těch vedrech, co nás zrovna potkaly, se krom plavek dají běžně nosit právě tílka. Ale nejsou určené jen na nošení v létě. Zkus třeba vrstvit – tílko na tílko, vytvářej různé barevné kombinace. Pokud ze začátku nevíš, jak barvy sladit, černým spodním tílkem nic nezkazíš. Je přece známo, že černá se hodí ke všemu.

Jak na tílka a košile

Tílka můžeš nosit i pod trička či košile. Obojím určitě zaujmeš. Košili nemusíš nosit jen upnutou ke krku, můžeš ji nosit i jinak. Například si ji uvaž pod prsy, aby šlo tílko vidět. Nebo si ji nerozepínej až ke krku, nech vyniknout tílko pod ní. Černé tílko můžeš zpestřit i broží či páskem. Mně tílko sice nepřivezli, ale trička Tommy Hilfiger ano. Jsou vážně skvělá, je to dobrá investice. Moc se mi líbí taková ta volná tílka, co se momentálně nosí. Zrovna včera jsem přemýšlela, co všechno si musím do šatníku dokoupit. Mám co dělat. Upřímně řečeno.

Baleríny nebo boty na podpatku?

Nejzávislejší jsem ale, krom triček a tílek, na botách a kabelkách. O tom jsme již několikrát na Slečně psali. Jakou obuv nosit, jaká je pro nás ideální, a podobně. Nedávno proběhl v USA průzkum, ve kterém se ptali mužů, které boty se jim na nás líbí a které je naopak odpuzují. Nejméně rádi mají boty na klínku, další jsou, to už mě nepřekvapilo, válenky a gumové pantofle. Další příčky obsadily žabky, lodičky s páskem, baleríny (!!!), a tenisky. České muže odpuzují ještě kozačky se špičkou. Co na tom, v tomhle je docela chápu, ale že baleríny odpuzují? To snad ne!!! Na balerínkách jsem závislá, vzhledem ke své výšce (178 centimetrů) si nemůžu dovolit nosit tak často lodičky na podpatku, mnohé tím minimálně o hlavu převyšuji, a to i muže. V létě samozřejmě nosím sandálky, páskové, ty mám ráda, na zimu si schovávám kotníkové boty na podpatku, v plánu jsou ale i takové ty chundelaté kozačky. A jinak nosím baleríny. Nebo Conversky. A ještě si chci pořídit jedny stylové tenisky. Dámské boty plní u nás doma většinu botníku. A jsem ráda, můžu je pořád střídat.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Comments are closed