Honba za poslední módou

Sleduješ módní trendy a snažíš se, jak se říká, jít s dobou? Pokud jsi odpověděla ano, možná tě bude zajímat následující článek. Je totiž docela dobře možné, že to s honěním se za nejnovějšími výstřelky přeháníš. Povíme si také, proč není vždy nejmoudřejší, řídit se aktuálním módním proudem, a jak se z takového šíleného kolotoče vymotat ven.

Jedna věc je, přizpůsobit se době a neoblékat si šatstvo po prabábě(i když to je paradoxně poměrně módní záležitost), druhá věc je bezhlavě následovat každou novinku, která se naskytne. To se týká nejen podzimni-liceni-makeup-trendy-modaodívání, ale také životního stylu. Kde však ona pověstná míra leží?

Nejsi otrokem módy?

Mezi zdravým sledováním novinek a otrockým přizpůsobováním se novinkám je propastný rozdíl. Měj se na pozoru zejména, pokud u sebe zpozoruješ některé alarmující znaky. Jedním z nich je přehnané sledování trendů. Jestli tedy čtením módních magazínů, vymýšlením outfitů či focením svých nejnovějších modelů trávíš většinu dne, pak se dost možná jedná o závislost. Někteří také následují bezhlavě trendy, které jim prostě nesluší. Výsledkem jsou pak nepadnoucí brýle, modely neodpovídající tělesným proporcím a odstíny vlasů, nelichotivé k barvě pleti. Své o tom ví například Ada z Módního pekla, se kterou si každý den můžete rvát vlasy nad nevkusem lidstva. Také pokud většinu svých peněz utrácíš za oblečení a doplňky, může znamenat, že věnuješ až přílišnou pozornost svému zevnějšku.

Přešlapy ve jménu módy

Nyní přichází čas na něco krutého. Ano, na tomto místě si představíme nejbrutálnější zločiny, jakých se kvůli módě často dopouštíme. Jedním z nich je milované i zatracované ombré. Pokud je dobře udělané, vypadá pěkně, ale pozor! Existují odstíny, které není radno kombinovat. Vyhni se pokusům o příliš kontrastní barevné přechody. Zvaž také, zda se o tento účes pokoušet doma, za výsledky by se totiž často nemusela stydět kdejaká zebra. Není možné nezmínit také takzvané rejbenky čili hipsta brýle. Ano, myslíme přesně ty hranaté obludnosti, které každý musí mít, přestože doopravdy sluší jen málokomu. Z posledních trendů musíme zmínit také krátká trička nad pupík. Dovolit si je může jen mizivé procento děvčat, v opačném případě na kolemjdoucí vykoukne dobře živený pupík. Otázkou je, zda něco takového nosit, i když na to máme postavu. Prvoplánové odhalování není vždy ta nejlepší cesta a koneckonců, která z nás by na ulici vyšla v plavkách?

Za každou cenu in?

Trendy však nehýbou jen světem odívání. Jsou patrné všude, kam se jen podíváš. Schválně, kolikrát jsi zašla na farmářské trhy, nebo si koupila fairtrade kávu jen proto, že jo to teď tolik in? Která z nás se někdy nepřihlásila na kurz momentálně módního tanečního stylu(ty, které právě twerkují, či se vlní u tyče, ať se přihlásí)? Nemluvě o spoustě dalších výstřelků, které netřeba zmiňovat. Každá z vás si určitě najde ten svůj. Otázkou spíše zůstává, nakolik je to skutečně nutné. Skutečně všichni milujeme hudbu z prvních příček hitparád, chceme žít bio a tančit stejný taneční styl? Opravdu chceme všichni vypadat navlas stejně? Pravděpodobně ne.

Trnitá cesta ven

Jak se všudepřítomných vlivů trendů zbavit? Řešení je prosté, ačkoli dá jistě spoustu práce. Nejdůležitější ze všeho je totiž myslet. Pečlivě zvážit, zda každá z momentálních novinek opravdu odpovídá našemu naturelu a hodí se k naší osobnosti. Protože až móda pomine, zůstane nám jen prvek osobnosti, který k nám nepatří. Postupně tak ztrácíme víc ze sebe sama. To, co nás opravdu tvoří, je přesně to, co nás odlišuje od většiny. Není ostuda mít vlastní vkus. Daleko trapněji působí, pokud se budeš marně snažit, vecpat sama sebe do škatulky, která ti nepasuje.

Proto je na místě vás všechny povzbudit, abyste se nebály, jít svou vlastní cestou. Protože jen tak budete opravdu osobité slečny.

Odkazy:
https://slecna.info/tvuj-svet/zustan-sama-sebou/
https://slecna.info/blogy/jak-najit-svuj-vlastni-styl-blog/
https://slecna.info/tvuj-svet/originality-neni-nikdy-dost/

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.