Oblékej se jako dáma

Volné mikiny a zářivé topy na tebe sice upoutají pozornost, ne vždy ale v tom správném slova smyslu. Pokud k sobě budeš míchat běžně úplně odlišné barvy, na ulici tě sice nikdo nepřehlédne, ale na druhou stranu ani neosloví. Důležité totiž je volit střízlivé elegantní odstíny a vhodné doplňky, které tvému outfitu dodají ten správný efekt.

Nemysli si přitom, že takové oblečení z tebe udělá nudnou starou dámu. Pěkně nakombinované ošacení z tebe vykouzlí

Klobouky rozhodně nejsou přežitek!
Klobouky rozhodně nejsou přežitek!

výraznou osobu ve škole či zaměstnání. Stačí jen do svého šatníku zavést některé kousky a mít zásobu vkusných doplňků.

Co by ti nemělo chybět?

Správná dáma se neobejde bez několika druhů oblečení. Jako první zmíním šaty. Nestačí přitom jen klasické černé koktejlky, dej šanci i nejrůznějším pastelovým barvám nebo vzorům. Chybět by ti dále neměly klasické černé kalhoty, ale vsadit můžeš i na tmavé odstíny modré nebo naopak krémové. Dále udělej v šatníku místo i sukním, v obchodech najdeš mnoho střihů, které zalichotí tvé postavě. V neposlední řadě se zaměř na halenky všech možných barev, střihů i vzorů. V chladných dnech oceníš přítomnost elegantních svetříků a s příchodem podzimu bude třeba sáhnout po padnoucím kabátu. Dávej si pozor na vhodné kombinování svého zevnějšku. Výrazný spodní díl si zaslouží jednobarevný vršek a naopak.

Šperky, šály, šátky

Každý outfit je třeba zvýraznit s pomocí padnoucích šperků. Ale pozor, pamatuj na pravidlo, že méně někdy znamená více. Vždy na sobě měj maximálně tři kusy. Pokud sáhneš po robustních náušnicích, sniž velikost případného řetízku na minimum. Stejné pravidlo platí i v opačném případě – masivní náhrdelník se nesnese s výraznými náušnicemi. Pamatuj, že při svém oblékání bys měla kombinovat maximálně tři barvy. Vyhýbej se dále kombinaci zlata a stříbra najednou. Skvělou práci odvedou i šátky a šály.

A nakonec kabelka

U některých žen bývá právě tento doplněk často podceňován, přitom ale jistě zaujme na první pohled. Dávej si pozor, k jakému účelu ji chceš nosit. Velkou chybu představuje vlastnění pouhé jedné kabelky, kterou pak využiješ ke všemu – do školy, do restaurace nebo snad i do divadla. Přizpůsobuj její velikost události a při výběru nespěchej. Nemusí být přitom nutně černá, velice elegantní působí i krémová či hnědá.

Vizáž elegantní mladé dámy způsobí, že se budeš cítit starší a vyspělejší. Tvé sebevědomí se zvýší a ty budeš vypadat skvěle. A neboj se doplňků, protože právě ty se podepisují na našem vzhledu nejvíce.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.