První máj, nejen lásky čas

Jak napovídají slova velkého básníka Karla Hynka Máchy, nastává jeden z nejkouzelnějších měsíců v roce – máj. Příroda se konečně probudila ze zimního spánku, stromy nádherně kvetou, palouky se zelenají a pestré květiny prozařují tvoji zahrádku. Ať už jdeš ze školy či z práce, není nad to se projít vonící se přírodou.

maj

Lásky čas

S příchodem tohoto měsíce začínají kvést nejen stromy, ale i naše srdce. Nastal lásky čas! Raduj se, vesel se, rozdávej lásku a buď na lidi kolem sebe milá.

„Byl pozdní večer – první máj –
večerní máj – byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.

O lásce šeptal tichý mech;
květoucí strom lhal lásky žel,
svou lásku slavík růži pěl,
růžinu jevil vonný vzdech.

Jezero hladké v křovích stinných
zvučelo temně tajný bol,
břeh je objímal kol a kol;
a slunce jasná světů jiných
bloudila blankytnými pásky,
planoucí tam co slzy lásky.“

Pokud jsi zadaná, nastal ten pravý čas na zpestření vztahu. Okořeň jej romantikou. Nakup vonící svíčky a připrav svému miláčkovi výbornou večeři. Připravit můžeš také nezapomenutelnou koupel plnou pěny. Meze fantazie jsou nekonečné. A právě na prvního máje máš jedinečnou možnost, jak posilnit tvůj vztah s přítelem či možná manželem a nezůstávat tak neustále ve stopách stereotypu.

Tip: Před příchodem svého milého zasyp cestičku chodby květy růží. Nezní to romanticky?

Že jsi svou svou osudovou lásku stále ještě nepoznala? Nesmutni. On se ten pravý jistě brzy objeví. První květnový víkend si přece můžeš užít i tak. Zajdi s kamarádkou do kina na nějaký pěkný film, udělejte si „dámskou jízdu“ nebo vyrazte na lov. Třeba toho pravého potkáš zrovna tam!

Sportu a kultury čas

Rovněž se přiblížil čas na plánování různých sportovních aktivit, výletů, dovolené pod stanem, zanedlouho i relaxování a opalování u vody. Užívej si a dovádění v nespoutané přírodě či kdekoliv jinde.

Ať už se rozhodneš strávit svůj volný čas jakkoliv, není nad to si vše už předem naplánovat. Seznamy “must-do” se vždy hodí a alespoň na nic z toho nezapomeneš. Stačí se zamyslet a určitě tě hned napadne plno míst, které chceš poznat, ať už při tom budeš sportovat, nebo se vydáš za kulturou, například navštívit nějaký tajemný zámek či hrad a můžeš odhalit jeho kouzlo.

Slečna ti přeje mnoho zajímavých nezapomenutelných dobrodružství. A nezapomeň na první májové políbení pod rozkvetlou třešní!

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

2 Comments
  1. Ano, konečně Máj, úžasný Máj! Všechno kvete, je krásně, jsme šťastní…!
    Pro mě květen znamená hlavně dobu, kdy začínám opět pořádně sportovat, užívat si života (vlastně se po zimě jakoby tak trochu konečně probudím) a věnovat se naplno svým koníčkům :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.