Zahaj jarní očistu s chlorellou

Jarní sluníčko už se pomalu ale jistě začíná probojovávat, aby nás pár měsíců v roce mohlo zase krásně hřát. Toto období bývá považováno za takový nový začátek, i příroda to cítí patrně stejně. Po zimní pauze se vše probouzí a roste. Zkus proto i ty podstoupit nový start a očistit své tělo od všech toxinů, které si přes zimu nejspíše nastřádala. Je na to ideální doba!detoxikace

Způsobů je pochopitelně několik. My si v dnešním článku ukážeme, jak toho docílit pomocí chlorelly spojené s mladým ječmenem a spirulinou. Neděs se názvů, raději si přečti, čím jsou jednotlivé výtvory přírody prospěšné pro tvůj organismus.

Chlorella – sladkovodní řasa

Ke konzumaci se používá ve formě malých zelených tabletek. Je významným zdrojem železa a vitamínů, najdeme v ní obsaženou kyselinu listovou, která je velmi důležitá pro tvorbu krve. Chlorella na sebe váže veškerý toxický odpad a pomáhá jej odvádět z těla pryč. Zajímat by tě možná mohl i její vliv na snížení tělesné hmotnosti. Napomáhá též vytvoření perfektního prostředí ve střevech.

Ječmen? Proč ne!

Jistě znáš ten klasický. U tohoto druhu je však řeč o tom, který se sklízí již po čtrnácti dnech. Je tedy ještě mladý a zelený. Ječmen disponuje silnými antioxidačními účinky, které budou napomáhat tvému zdraví. Snižuje riziko rakoviny a též pomáhá proti předčasnému stárnutí organismu. Pokud máš nějaké střevní problémy, jedná se rovněž o skvělého pomocníka. Ječmen lze konzumovat dvěma způsoby. Prodává se ve formě sypkého prášku, ze kterého si připravíš svůj zelený nápoj nebo můžeš zvolit pojídání v tabletkách společně s chlorellou i spirulinou. Na trhu existuje totiž i tato varianta 3 v 1.

A na závěr spirulina

Poslední složkou jarního detoxu je takzvaná spirulina – zelenomodrá sinice, která na Zemi existuje už několik miliard let. Stejně jako chlorella působí antibakteriálně, upravuje střevní mikroflóru a je důležitým zdrojem bílkovin. Chránit tě bude například před onemocněními jako jsou plísně či kvasinky, skvěle posiluje imunitu.

Jak již bylo řečeno, všechny zmíněné zelené potraviny seženeš v jednom. U dávkování se vždy raději poraď, ale obecně se lze řídit tím pravidlem, že nikdy by to neměl být pro tělo šok. Je třeba přidávat tabletky postupně. Ze začátku se můžeš setkat s nevolností či třeba zvýšenou tvorbou akné, vše je však způsobeno tím, že z těla odcházejí škodlivé látky. Snaž se proto vydržet a těš se na výsledek, uvidíš, že se budeš cítit lépe.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed