Probuď v těle život

Příroda kolem tebe kypí nekonečnou energií a ty se trápíš únavou? Není se čemu divit, v zimě prožívá naše tělo zcela jiný režim a proto je pro něj přechod do jarního období těžší.

Během dlouhých zimních měsíců člověk přirozeně přechází na více kalorická jídla, více zanedbává pitný režim, málo se hýbe. Do toho všeho nastává období stresujících zkoušek, testů, příprav na přijímačky, vánoční taichi-taici-cviceni-joga-zdravi-moresvátky a mnoho dalších okolností, které našim nervům i tělu neprospívají. Díky těmto faktorům se nás drží vleklá únava, kterou mnoho z nás zahání několika šálky kávy, černého čaje a jiných „povzbuzováků“ denně a aby toho nebylo málo, trápí nás rýmy, nachlazení nebo protivné chřipky.

Nejlepší způsob jak bojovat s těmito neduhy a dostat se opět do kondice, je zbavit tělo všech nahromaděných toxinů. S tím nám nejlépe pomohou látky, jež na sebe umí tyto škodliviny vázat a jednoduše vyloučit z těla ven.

Do boje s chlorellou

Velice účinnou zbraní v boji proti škodlivým toxinům je sladkovodní řasa chlorella, známá také jako zelená superpotravina. Přírodní koktejl této zdravé rostlinky je plný vitaminů, minerálů, stopových prvků a mnoho dalších živin, jež jsou pro naše tělo skutečným balzámem.

Věděla jsi, že…? Chlorella patří mezi nejzdravější potraviny na světě, funguje jako prevence a lék, proti mnoha nemocím. Dále obsahuje mnohem vitaminu C než citrusy, vápníku než kravské mléko vitaminu B12 než pivovarské kvasnice.

Tato zázračná potravina podporuje činnost orgánů, jež mají na starost detoxikaci našeho organismu – ledviny, žlučník a játra, posiluje obrany schopnost, udržuje ideální hladinu cholesterolu, chrání cévní systém, pomáhá při kožních problémech, bojuje proti nadměrnému ukládání tuky a podílí se na procesu tvorby krve.

Věděla jsi že…? Pravidelná konzumace chlorelly prodlužuje život. Není náhodou, že je Japonsko jejím největším spotřebitelem.

V zeleném opojení

Dalším vděčným pomocníkem při jarní detoxikaci je zelený čaj, který mnoho lidí pije v době, kdy se stravuje chlorellou. Má výborné antioxidační účinky, zrychluje metabolismus, posilujeme naši imunitu, působí jako regulátor a s chlorellou se opravdu skvěle doplňuje.

Účinky očistné kúry pocítíš po několika týdnech. Zmizí tvá nekonečná únava, zlepší se ti nálada a celkově se budeš cítit dobře téměř jako znovuzrozená.

Tak co, podlehneš i ty této zázračné řase s blahodárnými účinky?

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.