Vzorec pro dobrý pocit – H2O

kacenaZkus čas od času zařadit jeden den pro sebe, nebo si dopřej koupel, zajistí ti to dobrý pocit a povzbuzení, které zažene všechny temné mraky starostí a nudy. Nejlepší je tohle provádět se svou kámoškou, se kterou se navíc ještě určitě zasměješ a popovídáš si s ní o všem možném. Společně můžete vyzkoušet i nějaké zkrášlovací triky a nemusí to stát ani korunu.Síla vody:

Říká se, že bez vody není život. A je to pravda. Tvůj organismus potřebuje denně kolem 1,5 litru tekutin, jestli sportuješ nebo jsi nemocná, vypij asi o půl litru víc.

· Tělo se skládá ze 70 procent vody

· Voda pomáhá udržovat všechny životně nezbytné funkce

· Při ztrátě 2 % tekutin klesá výkonnost o desetinu. Při 4 % dokonce o polovinu!

· Je vhodné pít neperlivé minerálky (ale střídat jejich druhy) a neslazené čaje ( proti žízni je nejlepší vychlazený zelený)

· I v ovoci a zelenině je spoustu vody. Nejvíce je jí v jahodách, okurkách, čínském zelí, hlávkovém salátu, melounech, jablkách a papáje.

Pozor! Nadměrné pití tekutin může být taky na škodu. Její nadbytečné pití může mít za následek ředění krve a snižování koncentrace soli v organismu. Může vyvolávat závratě, návaly slabosti, popřípadě svalové křeče.

Beauty triky:kacena2

Pár rad, jak budeš mít dobrý pocit:

· Každé ráno se pro celodenní svěžest osprchuj. Stačí krátká vlažná sprcha. Nakonec si můžeš dát ještě 15 vteřin ledové. Potom použij tělový sprej. Rychleji se probereš, když obličej opláchneš po ránu nejdřív studenou, potom teplou a nakonec zase studenou vodou. Pokožka se vypne, prokrví a bude krásně zářivá.

· Udělej si domácí lázně! Kup si vonný olejíček a nalij si ho do koupele, a jestli si potrpíš na estetiku, přidej ještě pár lístků z růže, zapal si svíčky a pusť si oddechovou hudbu. Masáží pomocí rukavice z lufy odstraníš odumřelé kožní buňky a nastartuješ krevní oběh, tím pádem se ti vyčistí i vyhladí pleť.

· Kostky ledu pomáhají proti celulitidě. Po osprchování zabal kostky ledu do ručníku a drbej s ním pokožku pět minut.

· V drogerii s porozhlídni po hydratačních krémech na pleť i celé tělo s vysokým obsahem vody. Navíc i nejnovější make-upy už nejsou tak hutné a obsahují kolem 50 % vody.

· Navštiv termální lázně! Na Slovensku, v Německu i v Maďarsku je nespočet termálních lázní a koupališť s teplou vodou, která má blahodárné účinky pro tvůj organismus.

· A nakonec? Začni pravidelně navštěvovat bazén. Nejdřív si pořádně zaplav, potom zajdi do páry a pak zase skoč do bazénu. Plavání není zase tak moc namáhavé a nepropotíš při něm žádné oblečení.

Foto: Deviantart.com

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.