Užij si léto i se svými nedostatky

Znáš to. Přijdeš na koupák a místo toho, aby sis užívala letního slunce, kamarádů, osvěžující vody a blbnutí, koukáš po ostatních holkách a hodnotíš, jestli mají tlustší nohy, horší celulitidu a jestli jejich prsa jsou pravá nebo umělá.

Sama jsem tohle zažila asi před týdnem. S kamarádkou jsme byly pozvané na párty u bazénu. Byly tropy na padnutí a já měla chuť ihned skočit do bazénu, ale místo toho jsem se ještě nějakou tu dobu raději pařila v kraťasech a očumovala ostatní holky. Když už bylo vedro nesnesitelné, do bazénu jsem se přece jen odhodlala.

nedostatky

Řekla bych, že můj ostych byl naprosto zbytečný. Taková strategie by totiž vedla jedině k tomu, že bych se celé léto trápila svou postavu místo toho, abych si prázdniny užívala naplno. Máš podobný problém? Vylaď se na pozitivnější vlnu.

Měj úctu ke svému tělu

Tvé tělo je úžasné. Celý život tě nosí na nohou, poslouchá každé tvoje slovo. Umí se ochladit i uchovat teplo. Řídí životně důležité procesy. Umí přivést na svět nový život. Nezaslouží si, abys ho neměla ráda. Můžeš se pokusit změnit to, co změnit lze, ale jinak měj své tělo ráda, takové, jaké je. Chovala ses k němu doposud špatně? Ode dneška se do něj zamiluj a hýčkej si ho.

Řekni si, v čem jsi dobrá

Zrovna řešíš holčinu na protějším lehátku. Plavky jí dokonale sedí, nikde se jí nezařezávají, má hezkou snědou barvu kůže a prsa tak akorát. Jakmile začneš takhle uvažovat, okamžitě přepni a řekni si, v čem jsi dobrá ty sama. Myslíš, že ta holka naproti umí tak dobře brázdit zimní svahy jako ty, nebo že zvládne odehrát na kytaru celý táborák? Nekonči u dvou věcí, vymýšlej další a další přednosti a vlastnosti, za které tě ostatní mají rádi.

Zvýrazni své přednosti

Trápí tě, že nemáš postavu modelky a i přes veškeré krémy a cvičení je tvoje celulitida stále viditelná? Krémy bohužel nejsou všemocné a svou tělesnou konstrukci také nezměníš. Ale můžeš se zaměřit na to, co se ti na sobě líbí. Líbí se ti tvoje štíhlá a úzká chodidla? Vezmi si lak a nehtíky namaluj zářivě růžovým lakem. Máš hustou hřívu? Nech ji pěkně rozpuštěnou, ať to každý vidí.

Neřeš ostatní

Na světě nenajdeš dvě identické postavy. Každá jsme jiná a každá asi řešíme své malé mindráky. Proto nemá ani cenu srovnávat se s ostatními. Ta holka, u které obdivuješ dlouhé gazelí nohy, a ploché břicho třeba nenávidí svůj nos a dala by, bůh ví co, za ten tvůj. Je asi normální, že se rozhlídneš a v blesku zhodnotíš situaci. Ale pokud se zabýváš ostatními až příliš dlouho, pokus se to od příště změnit.

A jak řešíš srovnávání s ostatními? Umíš se nad to povznést?

1 Comment
  1. Svoje tělo nenávidím od 12,5 zhruba,ikdyž mi dost holek řeklo,že je pěkné,nijak jim nevěřím.Vlastně na něj svádím všechno špatné,malé sebevědomí,neúspěchy,deprese.
    Bylo období kdy jsem nesnášela svoje prsa ale teď už to je o dost lepší!!Nesnášela,protože kluci měli poznámky o výstřihu atd.!Často si říkám,jsi pěkná,tvoje zdravý tělo je vlastně zázrak,neměla bys mu takhle nadávat a ubližovat mu-jenže je těžký si to dostat do hlavy abyste vy samy tomu věřili!!Chci držet dietu a když se mi to vymkne z ruky akorát sem smutná,v polovině oblečení z mýho šatníku si přijdu šeredná a tlustá no a o obličeji mým taky nemám nějaký valný mínění-na něj občas svádím,proč se se mnou ten a ten nebaví,nekamarádí :-)…sem už prostě taková no..radím pořád nestát před zrcadlem a zdrceně se nehodnotit a nesrovnávat.Schválně se holky zamyslete,kolik akcí jste si tak hodně neužily jen kvůli tomu,že jste pořád přemejšlely,jestli v těch džínách nemáte velkej zadek atd. (já dost:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.