Masáž s vůní kávy dokonale připraví kůži na léto

Velké přípravy na léto: Nabídka exotických masáží je dnes velmi pestrá a není jednoduché si z tolika možností vybrat. Eliška nedávno vyzkoušela speciální thajskou masáž se zeštíhlujícím efektem kávových zrníček. Jak procedura probíhá a jsou její účinky skutečně viditelné?

Na konci května se už všechny nemůžeme dočkat, až se budeme moct válet na sluníčku jen tak v plavkách. Kůži je však na léto potřeba dobře připravit. Nezbytný je peeling, který ji zbaví odumřelých kožních buněk, a důkladná masáž se speciálními přírodními extrakty kůži zpevní a pomůže také v boji s celulitidou.

coffee_slim1

Thajskou masáž Coffee Slim jsem se před pár dny vydala otestovat do brněnského centra Tawan na Křenové 8 nedaleko hotelu Grand. Zážitek to byl opravdu velký.

Na recepci si pro mě přišla mladá sympatická Thajka a odvedla mě suterénu. Okamžitě na mě dýchla exotická atmosféra. Stylová asijská výzdoba, příjemná hudba a omamná vůně mě okamžitě přenesly do jiného světa. Křeč ze zápočtového testu, který mě čekal odpoledne, byla rázem ta tam.

What are you doing…?

Masérce jsem nejdříve pomohla zabalit masérské lehátko do igelitové fólie. Naše komunikace byla místy velmi komická. Slečna totiž česky neuměla ani slovo a angličtina se taktéž neukázala jako vhodné řešení. Pominu-li několik úsměvných momentů na začátku, nakonec to vlastně moc na škodu nebylo. Po dlouhé době jsem si masáž užila naplno bez zbytečných řečí a odcházela s pocitem znovu zrozeného člověka.

Fungl nová kůže do půl hodiny

Svlékla jsem ze sebe veškeré ošacení a pohodlně se rozvalila na lehátko. Masérka na mě začala patlat zvláštní hustou hmotu se spoustou drobných zrníček. Voněla po silné černé kávě a hlavně neskutečně studila, přičemž jsem trochu zalitovala, že jsem se na masáž neobjednala raději v  parný letní den, kdy bych podobné osvěžení uvítala daleko více.

coffee_slim2

Peeling jsem si však i přesto užívala. Slečna šikovnýma rukama postupovala pečlivě krouživými pohyby od chodidel až nahoru ke krku. Cítila jsem obrovské uvolnění a přála si, abych se z lehátka nemusela hned tak zvedat. Kávové „bahýnko“, které jsem měla úplně po celém těle, však bylo potřeba smýt. Masérka mě odvedla do sprchového koutu, abych se to pokusila dostat dolů. Úkol to byl nelehký, jelikož hmotě se z mé kůže dolů moc nechtělo. Odměnou mi však byla sametově hebká a krásně prokrvená pokožka.

Když masáž, tak pořádná

Zabalená do ručníku jsem se uvelebila zpět na lehátko a masáž mohla pokračovat. Slečna na mě začala roztírat olejíček s nádhernou vůní. Připadala jsem si jako v kávovém ráji. Po něm následovala další emulze s dost pronikavým aroma. Směs mořských řas, bylinek a výtažků z citronovníku se ukázala jako pořádný protahovák. Cítila jsem, jak proniká hluboko až do svalů, pálí a mrazí zároveň, až jsem se začala celá třást. Hbité ruce masérky mě do toho rytmicky plácaly po celém těle, což bylo na některých místech příjemně uvolňující, ale především na vnitřních stehnech až bolestivé a místy mě to i lechtalo. Zatnula jsem zuby a s přesvědčením, že pro krásu se trpí, jsem poslušně držela. Když pořádná masáž, tak opravdu pořádná!

tawan_masaz

Poté masérka zvolnila. Doteky byly mnohem jemnější. Všude možně po těle stlačovala různé body. Připadala jsem si celá gumová a nebyla jsem si jistá, zda se z lehátka ještě vůbec zvládnu zvednout. Vtom se na mě slečna doslova vrhla, začala mě tahat za ruce i nohy a ohýbat se mnou tak, že ve mně neuvěřitelně zakřupalo. Hotovo.

Vratce jsem seskočila z lehátka a celá mátožná na sebe nasoukala své svršky. Veškeré napětí, bolest, tlak a starosti byly po devadesáti minutách masáže  najednou pryč a mně se vůbec nechtělo vrátit se zpátky do šedivého a věčně uspěchaného života.

Pro krásu i zdraví

Ačkoliv zřejmě nemůžete očekávat, že při zeštíhlující masáži dostanete dolů dobrých pět kilo, svůj efekt to určitě má nejen v podobě hladké a vyživené kůže. Masáž podporuje správnou funkci lymfatického systému, který z těla odvádí toxické látky. To je velmi důležité, jelikož usazené škodliviny v těle dovedou napáchat hodně neplechy, což se projeví například zavodňováním končetin a pomerančovou kůží.

K viditelnějšímu zeštíhlujícímu efektu by zřejmě bylo třeba absolvovat masáž vícekrát, avšak pro uvolnění po zimě a dokonalé osvěžení postačí i jediná procedura. Poukázka na takovouto masáž může být zajímavým dárkem pro kteroukoliv ženu.

Za zprostředkování masáže děkujeme agentuře UžijSiTo.cz. Inspiraci na spoustu dalších zajímavých procedur pro sebe nebo své blízké objevíte také na webu Zlutaraketa.cz, ať už hledáte netradiční wellness proceduru či pořádně adrenalinový zážitek.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

5 Comments
  1. Masáž musela být jistě moc zajímavá, když to tak čtu, také bych si dala říci:) Jen kdyby nemuselo být toho křupání:)

  2. “Masérce jsem nejdříve pomohla zabalit masérské lehátko do igelitové fólie.”

    Pak jsem se sama namasírovala, zaplatila a odešla. :-))))

Leave a Reply

Your email address will not be published.