Připrav se na plavkovou sezonu

Ač ti to možná ani tak nepřijde, léto tady bude co nevidět a každá z nás se chce u vody předvést v plavkách. Pokud nejsi se svým tělem úplně spokojená, nezoufej, pomůžeme ti to napravit.

plavky
Co je základ? Úprava jídelníčku. Buď můžeš zkusit výživové poradenství, anebo si sama upravit jídelníček. Stačí na pár týdnů, hlavně si ale vybírej jídlo s nízkým glykemickým indexem, hladina cukru v krvi tak bude v rovnováze, ty budeš hubnout, ale nebudeš mít hlad. Jíst bys měla především sóju, zeleninu, vajíčka, luštěniny, kuřecí a krůtí maso, ryby, ovoce. Vyhnout by ses pak měla bílému pečivu, cornflakes, cukru, alkoholu, džusům, hranolkům. Samozřejmě je také nutné vypít minimálně dva litry vody či neslazeného čaje denně – nejlépe sklenici před každým jídlem. Na svačinku si můžeš dopřát bílý jogurt se skořicí, anebo si udělat domácí koktejl. Koupit si jej můžeš v obchodě, anebo si jej připravit doma. Pro výrobu koktejlů ti stačí obyčejný mixer, ovoce a mléko, pokud si chceš dát proteinový, hodí se více shaker. Na internetu najdeš spoustu osvědčených i neosvědčených tipů a triků, jak zhubnout. Zapomenout bys ale měla na drastické diety. Ano, nějaké to kilo se ztratí, ale později se objeví jojo efekt.

Pohyb, pohyb, pohyb

Bez pohybu to ale nejde. Konečně se oteplilo, takže pokud nemáš ráda fitnesscentra, můžeš cvičit venku. S kamarádkou můžete chodit běhat, na brusle, jezdit na kole, chodit na túry, nebo jezdit na koloběžce.
Ježděním na kole, a to ať už v posilovně, či na cyklostezce, spálíš za hodinu asi 700 kalorií. Důležité ale je, jakou rychlostí jedeš. Podle mého názoru je lepší ježdění na cyklostezce, ušetříš a jsi na čerstvém vzduchu… Nejvíce zhubneš, když jezdíš při správné tepové frekvenci, po rovině, nejlépe čtyřikrát týdně. Pamatuj ale na to, že cyklistika je zátěž více méně pouze pro nohy. Vzniká tím svalová nerovnováha, ta se projevuje bolestmi krční páteře. Horním končetinám bys proto měla věnovat bazén.
Jízdou na kolečkových bruslích si zvyšuješ kondici. Navíc je to zábavná forma cvičení, zpevníš při ní celé tělo, hlavně pak stehna a zadek. Nezapomeň ale na chrániče a helmu, při inline bruslení se můžeš vážně zranit. Spálíš 2000 kalorií.
Běh je jeden z nejlevnějších sportů, jen si pamatuj, že investovat musíš do kvalitních bot. Vytvaruješ si nohy, pas, získáš fyzičku, běhat bys měla volně, ani ne pomalu, ani ne rychle. Běhat bys měla po měkkém povrchu, nikoli po asfaltu. Pokud s běháním začínáš, nespěchej. Ze začátku zvol spíše rychlou chůzi, než běh. K tomu se po čase vypracuješ.

Péče o pokožku

Máš nejvyšší čas také na to, aby ses zbavila celulitidy či strií. K tomu ti pomůže nejen sport a vhodná strava, ale i všemožná kosmetika. Zkusit můžeš masáže, dráždění povrchu přispívá ke zlepšení jejího vzhledu. Zkusit také můžeš vodu, střídaní studené a teplé, kartáčování. Masáž prováděj pomocí krému na celulitidu. Ze 30% se celulitidy zbavíš pohybem, z dalších 30% stravou, z 5% kosmetickými přípravky a z 20% speciálními masážemi.
Čím dříve se do toho pustíš, tím lépe pro tebe. Pak budeš na pláži či u rybníka za hvězdu!

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.