Strašák jménem nevěra

Mnoho párů si říká, že jim se to přeci stát nemůže. Pravda je ovšem jiná. Najednou přemýšlíš co dělat, a to jak v případě, že jsi selhala ty a nebo tvůj přítel. Vzájemná důvěra se najednou narušuje, přestáváte si věřit a celý vztah jde pomalu ale jistě do kytek. Co se vlastně už za nevěru považuje a co ještě ne? A jaké jsou rozdíly mezi tou ženskou a mužskou?

V obou případech k nevěře dochází v situaci, kdy tobě nebo příteli ve vztahu něco schází. Snažíme se proto objevit nějakou novou spřízněnou duši, která nám naše tajné sny a přání konečně splní.monogamie-nevěra-podvadeni

U obou pohlaví je to jinak

Muži údajně bývají nevěrní, jelikož nejsou spokojeni se sexuálním životem. Chtějí si dopřát nějaké to povyražení, a poté se zase vrátit do bezpečného přístavu své přítelkyně. Namlouvají si, že co oči nevidí, srdce nebolí. Myslí si, že takový druh nevěry se dá jednoduše odpustit, jelikož přece nijak nebyla narušena láska, šlo jen o pohlavní styk. U žen jde poté o něco jiného. Druhého muže hledají tehdy, kdy se opět chtějí cítit jako princezny, jako tomu ostatně bylo na začátku vztahu. Společné večery, romantika, vzájemná péče – to jsou důvody k naší nevěře. A nejedná se o nic jednorázového, začínáme si totiž malovat vzdušné zámky a zamilováváme se, což postupně vede k rozchodu.

A co je vlastně nevěra?

Sice se tady bavíme o nevěře, ovšem otázkou zůstává, co si pod ní každá z nás představí. Protože pro každého to může znamenat něco jiného. Někdo bude tvrdit, že už lichotivé SMSky rozpoutávají nepříjemnou nevěru, pro jiné to zase začíná až v posteli. Je přitom plně na tobě, co si stanovuješ za svoji hranici, osobně se ale domnívám, že už ony zprávy nevěstí nic dobrého. A pokud dojde k fyzickému kontaktu, dochází to hodně daleko.

Vyrovnání s nevěrou

Pokud tě již tato osudná záležitost naneštěstí potkala a ty nevíš, jak se dostat z pocitu zrazení, doporučím ti několik málo rad. V prvé řadě si najdi nový koníček nebo si někam zajdi s přáteli. Přijdeš tak na jiné myšlenky. Stejně tak lze za určitou pomocnou injekci považovat randění s novým klukem, díky čemuž sama sobě dokážeš, že na to máš a tvůj ex o hodně přišel.

Obecně se říká, že Češi patří mezi relativně tolerantní národ a nevěru jich hodně z nich odpouští. Možná je pěkné dát tomu druhému šanci, ale na druhou stranu – nedá se odpouštět donekonečna.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.