Jak se přenést přes nevěru

V dnešní době je velice snadné podlehnout kouzlu i jiného člověka, než je náš životní partner. Komu by se nelíbil nezvyklý zájem, pozvání na večeři či lichotky? Nevěru zažívají muži i ženy, rozdíl však je v tom, že každé pohlaví vnímá tyto zálety jinak, a liší se proto i způsob odpuštění.

Jako první by bylo nejspíše vhodné si říci, co všechno se pod slovem nevěra skrývá. Většina lidí si představí především tajné schůzky za účelem sexuálního uspokojení. S tím však mohou souviset i večeře, dárky, tajné monogamie-nevěra-podvadeniSMS zprávy apod. Druhým typem může být internetová nevěra, která sice zůstává jen u psaní si, ovšem nikdy nevíš, kdy se tyto fantazie přenesou do reálného života. Je přitom zajímavé, že pro nás, ženy, je důležité, jestli partner chová k jiné dámě nějaké city či dokonce lásku. Pro muže přitom symbolizuje největší zradu urážka jejich podstaty – prakticky uvažují jen nad tím, s čím byla jejich partnerka nespokojená v posteli a co by tedy měli zlepšit.

Odpustíš mu?

V případě, že i váš vztah naneštěstí nevěra potkala, neber to hned jako tragický konec. Uvádí se totiž, že slečny se snaží vše ustát a úlet odpustit. Ne vždy se to samozřejmě povede, ale proč to nezkusit? Jakmile se o nevěře dozvíš, stoprocentně tě popadne vztek a budeš se cítit ponížená. Pomůže ti se vybrečet a vyhledat pomoc přátel nebo rodiny. Poté, co  nejhorší naladění odezní, zkus se nad vším zamyslet. Proč vlastně společnost jiné dívky vyhledával? Není to třeba vina vás obou, že v poslední době jste na sebe neměli čas? Pořádně si také promysli, zda-li chceš vědět o všech detailech. Pravděpodobně by to totiž bylo jen zbytečné pitvání v již vzniklé ráně. V případě, že se rozhodneš partnerovu nevěru odpustit, musíte se snažit oba. Vyzkoušejte něco nového, překvapujte se, choďte na rande jako na začátku vašeho vztahu, pořádejte společné výlety apod. Samozřejmostí je přitom ukončení kontaktu a styku s onou slečnou. Ale co je nejdůležitější – mluvte. Domluvte se na tom, že nyní už k sobě budete naprosto upřímní a to, co se jednomu z vás nebude líbit, zkuste zlepšit. Vybudujte zpět vzájemnou důvěru, tedy základní kámen každého vážného vztahu.

A odpustí i on tobě?

Jak již bylo řečeno, muži odpouštějí jen těžko. Pokud tě ale opravdu miluje a ty mu dokážeš, že o nic nešlo a nebude se to opakovat, může váš vztah směle pokračovat. Snaž se mu vyprávět i ty nejmenší detaily ze svého dne, dělej mu radost a hlavně ho chval. Muži si totiž po partnerčině nevěře připadají úplně k ničemu, proto se musíš patřičně snažit a dokázat mu, že on je ten nejlepší. Zkuste si sednout a probrat, co ti chybělo, že jsi k nevěře přistoupila. Možná i on bude mít pár věcí na srdci, a proto ho vyslechni a nic mu nevyčítej. Jakmile se vypovídáte, zkuste s tím něco udělat. Vyzkoušejte například hned několik nových věcí v posteli a v žádném případě nedovol, aby se vrátil stereotyp.

K tomu, aby se na nevěru zapomnělo, jsou vždy potřeba dva. Pokud budete vyvíjet patřičné úsilí, dočkáte se třeba časem vztahu i mnohem pevnějšího než kdy předtím, stačí jen chtít.

Jak by ses s nevěrou poprala ty?

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed