Jak na nevšímavce

Jsi zamilovaná až po uši. Rande se vydařilo, políbil tě na dobrou noc tak, že se ti málem podlomila kolena, a už si připravuješ řeč, kterou svou nej kámošku dokonale nadmeš závistí už po telefonu. V noci nemůžeš spát, protože se třeseš nedočkavostí, až svého drahouška uvidíš ráno před školou. Ale co se nestalo… Ráno jsi ho sice potkala, ale byl obklopen bandou svých drsných kamarádů a ty jsi pro něj byla něco jako vzduch. Co teď?!


S kluky je zkrátka kříž. V soukromí by tě snědl láskou, ale jakmile se odněkud vynoří ta jeho zpropadená partička, je se všemi něžnostmi konec. Stydí se snad za své city?

  • ANO, STYDÍ! – Možná poslouchají hardmetal, ale jakmile se začne jednat o otázkách lásky, jsou okamžitě naměkko. Proč? Proč asi – bojí se, že dostanou kopačky! Cítili by se děsně trapně a před ostatními by po takovém „trapasu“ nevypadali tak drsně.. Bojí se, že budou svým kámošům pro smích a vyslouží si přezdívku „ňouma“. Ale to neznamená, že by se v životě neodvážili dívce vyznat lásku. Musí si však být naprosto jisti, že ta jejich vyvolená je skutečně „ta pravá“. Buď můžeš složit ruce do klína a čekat, nebo mu lásku vyznat jako první sama. Proč ne, jejich ego povyroste a budou se s tebou cítit mnohem jistější.
  • ACH TA IMAGE! – Vrtalo ti už někdy hlavou, proč všichny (nebo alespoň větší většina) chce být za každou cenu drsňáci? Zapomeň na srdceryvný rozhovor mezi čtyřma očima, ničemu tím nepomůžeš. Raději v hloubi své duže věř tomu, že tě opravdu miluje, jen mu nedělá dobřa projevovat své city moc nahlas. Většinou to bývá tak, že když poprvé v životě zjistí, že se zamilovali a nemůžou to ze sebe jen tak setřást. Jsou z toho najednou v šoku. Obrň se nesmírnou dávkou trpělivosti a dej mu čas. Později i on sám zjistí, že projevit lásku není slabošství, ale naopak!
  • NECHTĚJÍ BÝT POD PANTOFLEM! – Mladí kluci se snaží co nejvíce se nabažit svobody. Blbnou s kamarády na skateboardech, hrají nesmyslné počítačové hry a pokojíček mají vylepený minimálně polonahými plakáty slavných krasavic. Tak se cítí skvěle a děsí se okamžiku, kdy do jejich života vstoupí krasavice z masa a kostí, zuřivě jim postrhává všechny plakáty, bude jim hudrovat do toho, že ztrácejí čas u počítače (přece by mohl být daleko raději s tebou, ne?) a na své zájmy bude mít méně času. Právě proto je daleko více líká nezávazný flirt, než vážná láska. Nebuď tolik zklamaná, v patnácti jsou takoví skoro všichni, ale málokomu tahle přelétavost vydrží.

CO S NÍM?

„Tak chodíme spolu, nebo ne?!“ – na tohle se ho raději přímo neptej, a už vůbec ne před jeho bandou. Uteče ti! Zaprvé mu zkrátka musíš dát čas, aby si to v hlavě urovnal, a zadruhé tě svým kamarádům jistě představí sám, až bude vhodná příležitost…. Že už to trvá moc dlouho? Řiď se našimi radami:

  • SLEDUJ HO! – Teď namám namysli profi špiónování – to málokdy dopadá doře. Jednoduše sleduj jeho reakce, když tě zaregistruje ve své přítomnosti. Zčervená? Je to jasné! S kámoši je mu hej, ale představa, že by měl být dýl než pět minut v tvé přítomnosti, ho děsí! Bojí se, že nebude vědět, co říct, nebo tě nechtěně urazí. Vyčíhej si okamžik, až budete někde sami a začni si s ním jen tak nezávazně povídat. Jakmile postřehneš, že je to na dobré cestě, svěř se mu také s tím, že tě jeho nevšímavost mrzí.
  • NENECH SE POBLÁZNIT! – Důležité, možná nejdůležitější je být k sobě upřímná. Možná je to nejkrásnější kluk z celé školy, ale když se ti neozývá, nesnáší tvé přátele, když ti pokaždé naslibuje hory doly, ale skutek utek… zvaž dobře, jestli ti stojí za tvůj drahocenný čas. Na světě (jistě i na vaší škole) je tolik skvělých kluků, kteří čekají jen na to, až se s tebou seznámí!
  • BUĎ SAMA SEBOU! – Co myslíš, zamiluje se do tebe, když se budeš v jeho přítomnosti chovat jako Ája z céčka? Na nikoho si nehraj, nepodlézej svému idolu, ani se ho nesnaž získat za každou cenu. Na nevšímavce se musí pěkně „od lesa“. Ignoruje tě, přestože jsi mu ještě před pár dny byla dobrá? Tak toho bude litovat! Klidně si střihni flirtík s jeho kamarádem v jeho přítomnosti. Nezacházej do krajností, stačí, když vás přistihne se skvěle bavit. Přesvěč ho o tom, že kdo zaváhá… ale neodraď ho!

Vaše story:

Denča, 15: „Před rokem jsem začala chodit s klukem o půl roku mladším než já. Před tím už jsem dva měsíce chodila se sedmnáctiletým a čekala jsem, že to bude stejné. Nebylo. Každý večer mi sice posílal zamilované esemesky, ale ráno dělal, jakoby nic. Na rande v parku mi říkal, že jsem krásná a moc se mu líbím, ale když se ho má kámoška Lucka ptala, jestli se mnou chce chodit, tak řekl, že neví. Pak se ho ptala, jestli se mu líbím a on řekl, že taky neví. Byla jsem z toho dost smutná, prostě to na tomhle zkrachovalo.“

Radka, 13: „Jsem zamilovaná do spolužáka. Ví o tom, ale nic s tím nedělá. Kdyby mi aspoň naznačil, že se mu ani nelíbím, ale takhle?!“

Kristýna, 16: „Jo, to znám. Můj první kluk byl na škole dost oblíbenej, motalo se kolem něj neustále hejno holek. Nevěřila jsem, že jsi vybral zrovna mě! Pak mi ale začal ten jeho funclub vadit a naznačila jsem mu, že bych s ním taky někdy chtěla bejt o samotě a ne se procházet po městě s tím, že každou chvíli se k nám připojila nějaká káča a on se věnoval jí. Naštval se, že nemám právo mu diktovat, co má dělat. Rozčílila jsem se a vlepila mu předevšemi facku. Mrzelo mě to, ale naštěstí jsme zrovna oba končili devítku a šli na školy úplně do jinejch měst. Od třicátýho června loňskýho roku jsme se (naštěstí) neviděli.“

Svěř se ostatním se svým příběhem o tom, jak tě potrápil nějaký krasavec. Anebo jednoduše napiš svůj názor na tenhle nekalý klučičí rozmar… Piš do komentářů!

autorka: Ellie

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

1 Comment
  1. Mám problém, líbí se mi jeden kámoš, ale nedávno se rozešel s mojí kámoškou. Poslední dobou se ke mě chová hezký, ale bojím se mu říct co k němu cítím, bojím se že až bude vědět co cítím, tak že si ze mě za to bude dělat srandu, a vysmívat se mi za to i se svými kámoši.

Leave a Reply

Your email address will not be published.