Nemám chuť na sex. Jsem divná?

Potkala si skvělého kluka, ráda s nim trávíš čas – na výletě, na večeři nebo jen tak doma u televize. Ale problém nastane v okamžiku, kdy chce něco víc. Co s tím?

Žádné chvění, žádní motýli v podbřišku?

Pokud tahle situace trvá už delší dobu, může být psychického rázu (například strach z mužů) a nebo tě tvůj přítel ve skutečnosti nemusí přitahovat, a tím pádem tě představa sexu s ním spíše děsí, než těší. To se může stát například v případě, že začneš chodit s dlouholetým kamarádem.

Jindy je na vině možná stereotyp. Vedeš normální sexuální život, ale časem o něj ztrácíš zájem. Touha může být utlumena i z dočasných příčin, jako je stres, únava, konflikt s partnerem nebo nevhodná antikoncepce. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak sex na chuť povzbudit.

Kde hledat kořeny problému

Zkus zapřemýšlet,  co se změnilo od té doby, kdy tě sex bavil. Pokud například cítíš, že se ti přítel už nevěnuje tak jako dřív, nechce se mu zdržovat s předehrou a podobně, promluv si s ním. Není ani vyloučeno, že tvé a jeho sexuální potřeby nejsou totožné.  Pokud jde například na vše moc rychle,  zmírni ho a pokuste se domluvit na kompromisu, který by vyhovoval oběma.

Čti také: Jak zvýšit chuť na sex – pro ženy i muže

Důvod, proč některé ženy ztrácejí zájem o sex, je často také skutečnost, že nikdy nezažily spontánní sexuální touhu. Odborníci doporučují vyzkoušet sexuální masáže.  Nejdříve vnímej své vlastní doteky a soustřeď se na pocit, který to v tobě vyvolává.  Poté se dotýkejte s partnerem vzájemně.  V tuhle chvíli ( i když to půjde těžko) by ses neměla soustředit na jeho vzrušení, nýbrž jen na to své. Účelem této masáže je totiž zjistit, co tě vlastně vzrušuje.

Tip: Neboj se dotýkat sama sebe. Inspiruj se třeba článkem Já sama… a dobře!

Pomůžou svíčky a hudba?

Spoustě holek, které jsou nezkušené a hlavně nervózní, pomůže i atmosféra.  Pokud mezi ně patříš, už jsi určitě přišla na to, že hudba, svíčky a ztlumené světlo podporují romantickou náladu, která také dokáže uvolnit. Zkus ji aplikovat i v případě chybějící touhy.

A hlavně: Neboj se říct příteli, že se necítíš úplně ve své kůži a že ti něco nevyhovuje. On to určitě pochopí a bude se snažit ti vyhovět a pomoci ti s celou touto situací.

Tip: Přečti si, jak s partnerem mluvit o sexu?

Jsem divná, když to nechci často?

Pamatuj, že nic takového jako normální sexuální touha ve skutečnosti  neexistuje.  Ať si sexu užíváš několikrát denně, nebo jen párkrát do měsíce, a jste se svým přítelem oba spokojeni, není co řešit.

16 Comments
 1. Já řeším spíš opačný problém.. Mám o dost větší chuť na sex než můj přítel, zezačátku byl nadšený, ale poslední dobou mu to začíná vadit.. Prý si připadá “hloupě”, že “není schopný mě uspokojit”.. Říkala jsem mu, že to tak přece vůbec není, ale nenechá si to vyvrátit. Poradíte?

 2. Určitě doporučuji nějakou vážnější rozmluvu, ale mimo postel. Prostě si někdy sednout a probrat to. Důležité je taky jak často chce partner, pokud partner touží po sexu 3x týdně a Vy máte o dost větší chuť, tak asi nezbude nic jiného než utlumit chuť na sex. A pokud trvá vztah už dlouho, doporučuji poradnu nebo společné sezení u sexuologa, případně psychologa.

 3. Ahoj.Nikdy by mě nenapadlo ,že sem napíšu ,ale zkusím to.Nemám chuť na sex ,ale přítel ano.Bouhžel ani nechci aby se mně dotýkal na citlivých místech.(To předtím nebývalo).Zkoušela sem sním promluvit(ne jednou) ,jestli by své touhy trochu nezkrotil.Zkrotil.Ale zachvíli to bylo uplně to stejné..Je to takhle dokolečka a prostě mi to vadí.Nemám ráda sex,líbání,osahavání.Pravdou je ,že mně nedokázal nikdy uspokojit.Asi to bude tím ,ale ještě se mi pořád nevysvětluje to líbání..A možná to také bude tím ,že jsme se sexem začali brzy..Nevím…

 4. Kiki, je možné, že tě něco trápí ? To je často důvod, proč ta chuť není. A nebo je na místě i otázka, jestli přítele máš stále ráda.
  To uspokojení může být jedním z důvdů a možná bys mu to mohla říct,, jemně samozřejmě. Mohli byste spolu přijít na to, co ti bude vyhovovat, zkusili byste něco nového a třeba bys byla překvapená a přítel by byl zase rád za nové vzušení :)

 5. přítel o tom ví. A jestli ho miluju ? Nejsem si jistá ,ale na druhou stranu opustit ho taky nechci.Tak snad si poradím:) Děkuji..

 6. Mám stejný problém jako Kiki. Úplně to samé, až na to že přítele miluju a chci si ho vzít. Takže co s tím?:-(

 7. Také mám podobný problém.. vůbec nevím, jak ho mám řešit.. sex mě nebaví a nevzrušuje. Při normálním sexu jsem nikdy orgasmu nedosáhla. Mám třetího přítele (milence), ale s nikým se mi to nepovedlo. Při jiných hrátkách se mi to povedlo, ale taky to není pravidlem.
  Jak to mám řešit? Přítel sex vyžaduje.. spím s ním, ale nic z toho nemám.. mám strach mu to říct, aby si nepřipadal nějak špatně, přitom vím, že chyba není v něm..
  antikoncepci beru rok a kousek.. ale sex byl pro mě nezajímavý i předtím..
  Díky

 8. Loona: Pokud si orgasmu dosáhla při jiných hrátkách, zkuste s přítelem např. erotické pomůcky, hrajte si spolu. Zkuste se vzrušovat, jak nejvíce to půjde.
  Nebo zkus být ty, co sex povede. Mnoho dívek i žen dosahuje orgasmu, když je nahoře. A řídí si vše sama. Plň si své představy…
  Hodně věcí může záviset i od věku.

  Pokud to ani tak nepůjde, zkusila bych si promluvít s nějakým odborníkem.

 9. Trápí mĕ stejný problém. S přítelem jsem teprve nĕco přes dva mĕsíce. Miluji ho. Antikoncepci beru 14 dní, takže by na to nemĕla mít vliv. Na sex jsem nikdy nemĕla chuť. Připadal mi pro život zbytečný a nezajímavý. Přítel si všiml, že si to neužívám. Trápí ho to. Podle nĕj je vztah hlavnĕ o sexu. Naposled mi naznačil i rozchod, pokud s tím nezačnu nĕco dĕlat. Jenže já si nevím rady. :(( Jsou na to nĕjaké léky nebo nĕco? Dĕkuji za radu.

 10. Zdravím všechny,co se nám narodil syn,tak už také nemáme se ženou skoro žádný sex max.tak 2-3 do roka i to je dost.Vyměním celý sexuální život za možnost se trochu vyspat,třeba to zní divně ,ale ve stavu v jakém jsme hlavně psychicky,není sex téměř možný.

 11. (eeva)
  Vyzkoušej Arginmax pro ženy. Já ho užívám už delší dobu a jsem s ním moc spokojená. Nejen že zvýšil moji chuť na milování, ale celkově si to víc užívám a velmi snadno dosáhnu orgasmu.

  1. Souhlasím. Arginmax si kupuju už několik měsíců a musím uznat že milování si opravdu užívám. Někdy začnu i sama, což se u mě nestávalo.

 12. jemi 32 let mam 2 teti smančelem sem už 14 let mančel chce se mnou milovat ja vupec nechci už do drva skoro 3 roki vubec nemužu a nemam dodalne chut nevim proč ale vupec nado nemam chut prosde ja vakd nevim jinak mančel je vppohote on chce vrd sex ja ho vrt odmidam mužedemi poratit moc tekuji sachipi se moc moc omlouvam sem tislektik a tak tal

 13. Mě osobně například zachránili vztah sexuální pomůcky :D Přítele sem načapala jak si to dělal vibračním vajíčkem a to předtím tvrdil, že by nikdy pomůcku nepoužil. Dohnala jsem ho k tomu, aby jsme si pořídili nějaké pomůcky. Nakonec byl můj první tento https://www.divokeopice.cz/vibrator-kolibri/ a od té doby jedem furt :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.