Anketa: Líbí se ženám metrosexuálové?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-jitky-l/” color=”red”]BLOG JITKY L.[/button]
Jako nositelka něžného pohlaví o sebe jistě ráda pečuješ a hezky se oblékáš, aby ses líbila mužskému pokolení. Ale co když je to naopak? Opravdu nás dívky přitahují kluci, co o sebe přehnaně dbají a vadí jim i sebemenší chybička na svém opečovávaném těle?

Chodila bys s klukem, který o sebe dbá víc než ty sama?

Umíš si představit, že bys s takovým metrosexuálem mohla chodit, natož pak žít? Takovýto muž je mnohdy při penězích, které však neskutečně vráží do módních kousků nejlépe značkového oblečení, kosmetiky či návštěv fitness center, ale i solárií. Dbá o své tělo a vizáž stejně pečlivě jako mnohé ženy, někdy dokonce lépe. Nejenže chodí na manikúru a kosmetiku, používá tělové krémy, odstraňuje si ochlupení z intimních partií, ale dost dobře se vyzná i v posledních módních trendech. Vidět na něm můžeš různé módní výstřelky, které se nebojí na sebe obléct.

Metrosexuál nemusí být homosexuál

Muž, který o sebe takto dbá, bývá spojován s homosexualitou, jak jej někteří do tohoto pytle rádi hází. V současnosti se ale na metrosexuály většina lidí dívá jako na modely či ideály krásy. Dokonce většina známých osobností jako například fotbalista David Beckham se s tímto životním stylem ztotožňují a nestydí se za to.

Dokážeš si představit, jak tento muž jde do hospody, anebo jak by si na veřejnosti krknul nebo se podrbal v rozkroku? To by zřejmě metrosexuál mezi lidmi nikdy neudělal. A nedej bože, že by ze sebe vypustil vulgární výrazy. On chce zaujmout ženy za každou cenu, co by jen dal za tvůj obdiv!

Vznik tohoto trendu

Vznik fenoménu metrosexuálů zapadá někdy do počátku devadesátých let, kdy jistý Marky Mark (v současnosti herec Mark Wahlberg) pózoval v reklamě ve spodním prádle Calvin Klein. Samozřejmě to byl typický metrosexuál s vyholeným tělem a gelem ve vlasech.

Avšak termín metrosexuál použil v roce 1994 jako první anglický spisovatel Mark Simpson. Byl to homosexuál, který kritizoval vliv konzumerismu na muže. Média jeho termín převzala a používá se dodnes.

 Anketa: Co si myslíš o metrosexuálech?

Na názor jsem se zeptala tří dívek, které prozradily, co si o takovém metrosexuálovi myslí. Ztotožňuješ se s jejich názory, nebo máš na tento životní styl úplně jiný pohled?

Otázky:

1. Co si myslíš o muži, který by se dal charakterizovat slovem metrosexuál?
2. Chodila jsi někdy s mužem, který o sebe přehnaně pečuje, respektive chodila bys?

[framed_tabs]
[tab title=”Pavla”]Pavla Šimůnková, 22 let, studentka FF UK obor Český jazyk a literatura

1. Muž, který o sebe příliš pečuje, není podle mě pravý muž, respektive pořádnej chlap. Zastávám názor, že hezká a upravená by měla být především žena, chlapovi stačí být charismatický, případně ještě inteligentní a vtipný. Aby nedošlo k omylu – pravidelně se mýt a používat deodorant podle mě není metrosexuální, ale zcela přirozené.

2. Nikdy jsem s takovým mužem nechodila a nedokážu si představit, že bych někoho podobného měla po svém boku. Sama si příliš nezakládám na svém zevnějšku, tudíž bych si před takovýmhle člověkem připadala jako šmudla. Navíc si o lidech, kteří o sebe přehnaně pečují (o ženách i mužích), myslím, že jsou děsně povrchní. Uznávám jiné hodnoty než vždy skvěle upravený vzhled a chtěla bych, aby měl můj přítel hodnoty podobné, což u metrosexuála určitě nehrozí.[/tab]
[tab title=”Sabina”]Sabina Skrzeková, 22 let, studentka Slezské univerzity v Opavě

1. Charakteristika metrosexuála je pro mě v první řadě kladné hodnocení. Ale chlap – metrosexuál nesmí vonět více jak žena, nebo by si neměl holit nohy, v podpaží ano, ale lýtka jsou jen záležitost žen. V žádném případě si nemyslím, že metrosexuálové jsou převážně geyové a nelíbí se mi, když „normální“ chlap uráží metrosexuála jen proto, že ženy touží po voňavém upraveném muži.

2. Zatím jsem neměla možnost poznat metrosexuála „na tělo“, ale určitě by to byla dobrá zkušenost, nebránila bych se poznat „načapaný“ svět metrosexuálů.
[/tab]
[tab title=”Tereza”]Tereza Tlachová, 23 let, studentka FF UK obor Český jazyk a literatura

1. Že je to taková slečinka v kalhotách, tráví v koupelně víc času a bez správného stylingu ani nevyjde ven.

2. Nejspíš ne, chlap má být chlap, který se dokáže ženy zastat, což tihle moc nebývají, jsou trochu zženštilí.
[/tab]
[/framed_tabs]

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.