Boj proti mastné pěšince

[button link=”https://slecna.info/tag/mijin-blog /” color=”orange”]MIJIN BLOG[/button]
MIJIN BLOG – Už od začátků puberty jsem začala mít problém s rychle mastícími se vlasy. Nesnášela jsem to. Časté mytí vlasů, které postupně přešlo v každodenní. Za pár let jsem se ale s touto skutečností smířila a zvykla si. Měla jsem vlasy lehce pod uši, a tak mytí vlasů společně s fénováním byla záležitost několika minut.

bylinky-vlasy-prirodni-pece-nalevySamozřejmě změna je život. Možná kvůli kompenzaci z dětských let, kdy jsem měla vlasy sestřižené podle hrnce, možná kvůli klukům, zkrátka, nechala jsem si narůst vlasy na záda. S delšími vlasy začaly samozřejmě nové problémy. Vlasy se mi více zacuchávaly. Někdy až tak, že na jejich rozčesání by bylo skoro lepší použít nůžky. Neváhala jsem a koupila si kondicionér. Člověk by řekl, že tím jeho starosti skončí. Naopak. Zjištění, že i po dvojnásobném umytí vlasů šampónem mi zůstane mastná pěšinka, bylo k naštvání. Začala jsem hledat přípravek, který by mé problémy vyřešil. Měla jsem štěstí. V drogérii jsem narazila na milou prodavačku, které mi vše důkladně vysvětlila. Některé věci ti budou třeba připadat naprosto jasné (a budeš se divit, že jsem je nevěděla), přesto bych se s tebou o tyto poznatky ráda podělila.

Pár rad pro majitelky mastných vlasů

1. Kup si šampón na normální až lehce se mastící vlasy. Nekupuj si šampon přímo na mastící se vlasy. V případě, že se ti mastí jen pěšinka, by byly ostatní vlasy přesušené.

2. Nepoužívej šampón na objem (tento poznatek mě udivil, jelikož moc husté vlasy nemám a často ho používám). Když se ti mastí vlasy, objemový šampon tento problém jen zhorší.

3. Kondicionér používej jen od půlky vlasů dolů. Při použití od kořínků mastící se pěšince jen pomůžeš.

4. Stejně jako kondicionér, ani masku na vlasy nepoužívej po celé délce. Výživu potřebují vlasy hlavně od uší dolů.

 

Rad není mnoho, ale tento problém vyřeší. Není potřeba kupovat drahou kosmetiku. Stačí ji jen používat správně.

Přeji příjemné léto s bez obav rozpuštěnými vlasy.

No Comments Yet

Comments are closed