Brownies – mlsání na americký způsob

[button link=”https://slecna.info/tag/klarin-blog/” color=”green”]KLÁŘIN BLOG[/button]

Hledáte jednoduchý, rychlý a výborný dezert? Právě jste jej našli. Brownies můžete připravit na narozeniny, Vánoce, Halloween nebo prostě jen tak. A co, že to vlastně je? Jednoduše se jedná o pečenou čokoládu. Na povrchu tenká a křupavá krusta, v jádru lehce tekutá směs.

Příprava je rychlá a snadná. Uvidíš sama, jen co vyzkoušíš můj recept.

Lahodné čokoládové Brownies

Doba přípravy: cca 20 min

Ingredience: 2 tabulky čokolády na vaření, 100 g másla, 2 vejce, 200 g hnědého/bílého cukru, 1 vanilkový cukr, 150 g polohrubé mouky, 1/2 lžičky prášku do pečiva, 1/2 lžičky soli, trochu hrubé mouky nebo krupice.

Postup:

  1. Nejdříve si předehřejeme troubu na 190 °C. Vymažeme dortovou formu nebo pečící mísu a vysypeme hrubou moukou nebo krupicí. Dáme si zatím rozpustit čokoládu ve vodní lázni. Do mikrovlnky dáme rozpustit máslo – nesmí být horké, jinak by se nám uvařila vejce.  Pokud se tak stane, dáme jej na chvíli do chladna.
  2. V míse vyšleháme – co nejvíc to půjde, rozpuštěné máslo, cukr, vejce a vanilkový cukr. Poté přidáme rozpuštěnou čokoládu a zamícháme.  Nakonec přidáme mouku, prášek do pečiva a sůl.
  3. Vše důkladně promícháme a nalijeme do formy. Těsto rozetřeme a dáme péct na 30 minut. Pokud máte formu většího průměru a těsto je tak nižší pečte jen 15 – 20 minut, jinak se Vám brownies vysuší a bude tvrdé jako kámen.

Tip:  Přidejte do těsta lískové nebo pekanové ořechy. Výborné je i sušené ovoce například višně – mňam! Kdo má rád bílou čokoládu, může jí také použít. Povrch je možno dozdobit například lentilkami.

Dobrou chuť!

Autorka: Klára

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.