Krém s těstem i bez 2. Díl

[button link=”https://slecna.info/tag/mijin-blog/” color=”blue”]MIJIN BLOG[/button]

MIJIN BLOG – V dnešním díle se budu věnovat krémům z tvarohu. Tvarohový krém není typický krém do moučníků. Když už se do některých přidává, kombinuje se s něčím jemnějším jako je například šlehačka. Kde se ale tvarohový krém hojně využívá jsou nepečené dezerty.

Nepečené dezertyIMG447

Tyto dezerty bezpochyby znáš. Jsou to oblíbené letní svačinky, jak u těch kteří je konzumují, tak i u těch kteří je připravují. Nedá se na nich prakticky nic zkazit a když nepočítám jejich vychlazení, máš je udělané za chvilku.
Základem takového dezertu je piškot (ať už upečený doma nebo piškoty koupené v obchodě) a právě tvarohový krém. Dost často se do dezertu přidává ovoce. Nejčastěji jahody, broskve, maliny… Zkrátka ovoce které je měkké a v dezertu nepřekáží. Konečná verze dezertu je prokládání těchto tří složek. Piškoty – krém – ovoce – krém – piškoty. A na vrch se může posypat strouhanou čokoládou, kakaem nebo kávou.
I když to možná nevypadá, takovýhle dezert se hodí ať už na dětskou párty, posezení u kávy, nebo jako zákusek k honosnějšímu objedu. Záleží jen na tom, jak ho naservíruješ. Kouzlo je v tom, že nemusíš vrstvit dezert do velké nádoby a pak krájet. Honosný efekt ti udělá příprava dezertu do vysokých sklenic.

Základní recept

250g měkkého tvarohu
150g moučkového cukru
20g vanilkového cukru
1 lžička citronové šťávy
nastrouhaná kůra z ½ citronu
100g smetany ke šlehání

Tvaroh vyšlehej s cukrem, vanilkovým cukrem, šťávou a kůrou z citronu do hladkého krému. Krém ZLEHKA smíchej s vyšlehanou smetanou.

Na dezert

150g dětských piškotů
200g čerstvého ovoce

Teď už stačí jen vrstvit.

Tvarohovo-máslový

250g másla
200g moučkového cukru
250g měkkého tvarohu
20g vanilkového cukru
50ml vaječného likéru

Změklé nakrájené máslo vyšlehej s cukrem na hladkou pěnu. Tvaroh našlehej s vanilkovým cukrem a likérem a zlehka spoj s pěnou.

Tvarohovo-kakaový

250ml smetany ke šlehání
20g kakaa
50g cukru krupice
250g měkkého tvarohu
40g vanilkového cukru
3 lžíce čokoládového likéru

Smetanu svař s prosátým kakaem a cukrem. Nech v chladničce odležet (nejlépe do druhého dne, aby šla co nejlépe vyšlehat) a pak vyšlehej na tuhou šlehačku. Tvaroh našlehej s vanilkovým cukrem a likérem do pěny a spoj s kakaovou šlehačkou.

Na dezert

200g cukrářských piškotů

Krémem naplň misky, nech vychladit a podávej s cukrářskými piškoty.

Tvarohovo-smetanovo-ovocný

250g měkkého tučného tvarohu
250g smetany ke šlehání
200g moučkového cukru
20g vanilkového cukru
200g čerstvého ovoce

Tvaroh našlehej s cukrem a vanilkovým cukrem na pěnu, přidej vyšlehanou smetanu a vše zlehka spoj. Nakonec do krému vmíchej rozmixované ovoce.

Na dezert

100g čokoládové polevy

Podávej vychlazené a přelité čokoládovou polevou.

Nevím jak ty, ale já se po tomto článku začala těšit na léto.
V příštím díle se můžeš těšit na krém bílkový.

(S)měj se s pečením!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.