Buď výnimočná 1. Díl

[button link=”https://slecna.info/tag/milušin-blog/” color=”yellow”]MILUŠIN BLOG[/button]

MILUŠIN BLOG – Ak túžiš po originalite a máš dostatočne zdravé sebavedomie, aby ťa od tvojho sna- byť výnimočnou nič nezastavilo ani neodradilo, potom sú tieto nasledujúce riadky určené práve tebe. Ak o sebe nedáš vedieť ty, ťažko sa dostaneš do povedomia ľudí, ktorí ťa môžu dostať na výslnie televíznej obrazovky, respektíve do popredných stránok časopisov a novín.

Svoj osud máš totiž to v rukách len ty sama. Nezabúdaj, že viacerým slávnym spisovateľom, hercom, či dokonca vedcom sa okolie vysmievalo, odsudzovali ich a boli na posmech dlhé roky, no nevzdali sa a teraz o nich vie studenti-brigada-hledani-praceskoro celý svet.

Výprava a dobrodružstvo

Si nasiaknutá adrenalínom? Čo takto podniknúť s priateľmi, či sama nejakú menej riskantnú výpravu spojenú s dobrodružstvom? Môžeš navštíviť miesta, ktoré sú opradené nejakým tajomstvom alebo sa tam údajne zjavuje UFO alebo dokonca neznáme tvory. Nemusíš ísť ani ďaleko za hranice. Stačí sa začítať do svedectiev ľudí, ktorí mali to šťastie a niečo z toho sami na vlastnej koži zažili. Pusť sa na tie miesta cez deň i v noci, zober so sebou kameru, zápisník s perom a fotoaparát. Zapisuj si svoje dojmy, postrehy i myšlienkové pochody. Keď sa vrátiš domov, vypracuj perfektný článok, ktorý ponúkni redaktorom známych časopisov a čakaj na odozvu, pričom nezabudni pripravovať ďalšiu výpravu za dobrodružstvom, pretože len odvážnemu šťastie praje.

Záhady a história faktu

V kronikách miest a obcí sa nachádza množstvo zaujímavých informácií, stačí ich len nájsť, spracovať do historického príbehu alebo porovnávať fakty napr. o záplavách, ničivých požiaroch, či epidémiách chorôb medzi jednotlivými mestami a dedinami, pričom z toho môže vzniknúť zaujímavá úvaha. Možno natrafíš na pre teba zaujímavú osôbku, ktorá mala v minulosti dosť zodpovednú úlohu, pri ktorej zlyhala alebo naopak, zvládla ju na výbornú, ale nenašiel sa nikto, kto by o takomto človeku napísal a poukázal na jeho činy. Svoje zistenia, pokiaľ sa týkajú aj dnešných časoch(napr. záplavy a požiare, ktoré sa vysielajú na televíznej obrazovke), môžeš ponúknuť reportérom, ktorí s tebou spravia rozhovor, odvysielajúc ho v hlavnom spravodajstve. Tiež svoje postrehy môžeš poslať do časopisov, vytvoriť z nich dielko, ktoré pošleš do vydavateľstva alebo pri vytvorení krátkej poviedky, či úvahy zúčastníš literárnej súťaže.

Všetko záleží len na tebe, len musíš byť obrnená trpezlivosťou. Úspech sa niekedy nedostaví hneď, ako by si si želala, ale niekedy aj po rokoch. Buď si však istá, že po obzretí sa do minulosti, budeš na seba právom hrdá, že si nesedela pred počítačom, či televízorom, ale prežívala adrenalín a dobrodružstvá hoc aj drobného charakteru.

No Comments Yet

Comments are closed