Stylově, levně a originálně

Sen se konečně splnil. Dostala jsi se do fáze dospělosti, kdy máš konečně peníze a volnost k nastěhování do vlastního bydlení. Je z tebe samostatně fungující jednotka, která se o sebe doopravdy umí postarat. A po vší dřině, kterou tě to stálo přichází ta zábavnější část.

ratanovy-nabytek
Zdroj: http://www.vopi.cz/

Jaká? Přeci zařizování nového bytečku! Jelikož předpokládám, že díky stěhování nemáš zrovna moc peněz na nakupování nového nábytku nebo doplňků, řekněme si do čeho investovat a co si naopak zkusit vyrobit nebo upravit sama. Bude to nejen zábava, ale budeš mít doma naprosto originální kousky!

Kousky, které se vyplatí koupit

Začněme tím, do čeho se přesto vyplatí investovat nějakou tu korunku. Například do koberečků. Době plošných koberců přes celou místnost již odzvonilo, ale o to víc jsou v módě menší koberce “pro parádu”. Pokud máš tedy byt s plovoucí podlahou nebo linem, kusové koberce celý prostor krásně rozsvítí a zútulní. Hodí se například pod jídelní stůl, k posteli nebo ke kuchyňské lince – prostě všude tam, kde je naprosto nežádoucí, aby tě studila chodidla.

Na internetu najdeš samozřejmě několik desítek obchodů s takovým zbožím a díky e-shopům i daleko lepší ceny. Od malých kulatých koberců, přes vysoce designové s vysokým chlupem až po dětské koberce naprosto vše. V tomto případě se nemusíš bát koberec objednat rovnou v internetovém obchodě. U každého zboží najdeš všechny podstatné informace včetně materiálu a tak víš, co kupuješ.

Koberec ale kupuj až ve chvíli, kdy víš, jak bude celý prostor laděn. To znamená, do jaké barvy ale také do jakého stylu. Pokud bydlíš v podnájmu, musíš se většinou přizpůsobit částečnému zařízení, které už v bytě je.

Vyhrnout rukávy

Ve chvíli kdy máš vybranou hlavní barevnou kombinaci přichází čas na menší doplňky, které už budou zcela ve tvé výrobní režii. Jednoduše si můžeš vyrobit rámečky na fotky, vázu, sedací vak nebo třeba stylové mýdlo.

Rámečky

Na fotky nebo obrázky vyrobíš rámečky z tvrdého papíru nebo třeba papírové krabice. Zdobit je můžeš tak, že okraje nabarvíš a nalepíš pomocí tavné pistole korálky, kamínky – no co tě napadne.

Vázičky a svícínky

Na svícínky si kup malé skleničky nebo použij sklenice od čehokoli zavařovaného. Na výrobu váziček skvěle postačí lahev od vína či piva. Lahve můžeš opět pomocí tavné pistole omotat barevnými bavlnkami nebo konopným či kokosovým provazem. je to snadné a výsledný efekt bude stát za to.

Svícínky můžeš zdobit třpytkami, ve kterých sklenici obalíš. Na natření použij klasické disperzní lepidlo jako je Herkules. Pěkně budou vypadat i lakované svícny. Do misky s vodou nakapej barevný lak na nehty a sklenici v něm opatrně obal. Každá pak bude originální a jiná.

Starý, nový nábytek a šup do peřin

Samozřejmě po svolení majitele bytu, si můžeš zrenovovat i starší nábytek. Zvol si základovou barvu a druhou, která bude pěkně ladit s interiérem. Vhodnou základovou barvou natři například skříň a nech podle návodu dobře uschnout. Do druhé barvy potom opatrně a velmi málo namoč plochý štětec a “ledabyle” skříň natírej. Vznikne rádoby starý a ošoupaný efekt, který se prakticky nedá nijak zkazit.

A ne méně důležitá věc je i povlečení. Buď se smíříš s tím, které jsi za život nasbírala nebo ho můžeš koupit – ale bývá dost drahé – a nebo si ho ušij. Nemusíš se děsit, není to žádná věda. Stačí vybrat látku, která se ti líbí a naměřit polštář i peřinu. Když se nad tím totiž zamyslíš, jde o dva obdélníky a ty umí sešít snad každý.

No a co dál? Přeci užívej si nové svobody a nového hnízdečka, které je teď jen a jen tvoje a přesně podle tvých představ. A svou peněženku jsi přitom vůbec nezatížila. Tak vzhůru do toho!

 

Máš nějaké osvědčené rady, co dalšího si vyrobit? poděl se s námi v komentářích pod článkem!

 

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.