Od podlahy

Máme před sebou čas svátků, rodinné pohody, dárečků a obžerství. Hned po Vánocích nás ale čeká také nový rok, který je pro mnoho symbolem předsevzetí a změn. Je tedy nejlepší chvíle ne jen na změny osobnostní, ale i ty bytové.

podlaha pokoj
Více informací na http://www.meister-podlahy.cz/drevene-podlahy/

Možná, že tvůj pokojík u rodičů prošel změnou naposledy, když jsi si vybrečela růžovou malbu na zdech a koberec s princeznou. Od té doby ale jistě uplynulo pár let, z tebe je teď dospělá slečna a tvůj pokoj neodráží tvou osobnost.

Začni od podlahy

Pokud se chystáš svůj pokoj nebo byt změnit, máme pro tebe pár rad, jak na rekonstrukci, abys byla s výsledkem maximálně spokojená. Ona to totiž může být velká zábava, ale musíš zvolit správný postup. Najít v krámku krásný svícen a podle něj odvíjet celé ladění změn překvapivě není oním správným postupem.

Jak se říká, začni od podlahy. V tomto případě zcela doslovně. Doba koberců je dávno za námi. Dnes jsou v módě spíše hladké povrchy jako plovoucí podlahy, dřevěné podlahy nebo linoleum. Celý prostor díky nim vypadá větší, vzdušnější a ke všemu jsou velmi praktické na úklid. Dozdobit je samozřejmě můžeš designovými koberečky například u postele (aby byly nožky hned po ránu v teplém a měkkém). Nebo pod psací stůl a nebo koberci s vysokým chlupem jen tak poházenými, na kterých se pak dá i sedět.

Výběr podlahy nepodceňuj. Nabídka obsahuje v dnešní době velkou škálu možností, tak věnuj dostatek času výběru materiálu a samozřejmě i správné pokládce. Levnější variantou bývají právě linolea, která už dávno neevokují pouze žlutou podlahu v kuchyni. Vyrábějí se v mnoha úpravách, mohou vypadat jako dřevo, nebo být naopak lesklá, hladká v celé paletě barev. Linoleum se pokládá v podstatě velmi jednoduše, takže jej pak můžeš i snadněji obměnit.

A co na podlahu?

Jakmile máš za sebou tento první krok, je čas se rozmyslet co s nábytkem. Pokud jsou skříně, postel i stůl v zachovalém stavu, ale designově se ti už nelíbí, zkus je vylepšit. Můžeš je přetřít na jinou barvu, obrousit a přelakovat na retro styl, polepit tapetou. Tím krásně doladíš pokoj do barev podlahy.

Je to mimo jiné skvělá příležitost pozvat kamarádky, aby ti pomohly a udělat si výtvarný ateliér přímo doma.

Možností jak změnit starší nábytek je na internetu mnoho a pokud se pro tento krok rozhodneš, nejen že pokoj obnovíš, ale vytvoříš zcela originální kusy. Na větší šatní skříně můžeš lehce přilepit i velká zrcadla, která opticky zvětšují prostor.

Bez doplňků to nejde

A teď konečně přichází čas na doplňky. To na co se každá nejvíc těší. Prolez všechny možné obchůdky, antiky a bazárky, neboj se experimentovat. Měj na paměti jen dekoracejedno, a to, že méně bývá více. Jednoduše dej pozor, abys pokoj nepřeplácala.

Zaměř se na rámečky na fotky, které mohou mít podobnou barvu jako podlaha, což krásně odrazí celý vzhled. Dále pak lampičky, polštářky, obrázky apod. Rozhodně to chce i nějakou dekorativní vázu nebo misku na voňavé lístky. A samozřejmě i koberečky, které podtrhnou celkový vzhled.

Renovace bytu nebo pokoje může být zábava a čím víc si toho vytvoříš sama, tím větší radost budeš ve výsledku mít. A jelikož časům princezen jistě odzvonilo, takovýhle pokoj ti vydrží v podstatě navždy.

Máš nějaké nápady na DIY doplňky? Piš nám do komentářů pod článek!

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.