Choutky a fantazie slavných milovnic a milovníků

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-adely-h/” color=”yellow”]BLOG ADÉLY H.[/button]

O historických postavách a slavných se toho ve školách a učebnicích dovídáme mnoho, ale přeci jen je něco, co nám jen tak nesdělí…. Co myslíte? Kdo byl největší milovník a kdo byl naopak bez ženy celý svůj život?

Casanovu ve filmu ztvárnil Heath Ledger

Král Šalomoun (asi 960-935 př. n. 1.), syn Davida a Bathseby, třetí král Izraele. Během svého vladaření se utěšoval s mnoha svými manželkami a s ještě větším počtem milenek. K nim náležely Izraelky i cizinky, které patřily mezi nejkrásnější ženy starověku — jejich služby král nabízel i svým politickým spojencům. I když monogamie nebyla manželskou normou, rabíni později prohlásili, že Šalomounův jediný syn je důkazem božího trestu za Šalomounovo porušení monogamie.

Snad nejslavnější nymfomankou v historii byla Valeria Messalina, třetí manželka římského císaře Claudia. Prý  se denně milovala s dvaceti pěti muži, které vyhledávala v přestrojení za nevěstku. Iuvenalis D. I., významný římský satirik, o ní tvrdil, že když opustila náručí pětadvaceti a mnohdy i více mužů, ještě měla chuť na další muže. Příběhy Messaliny byly mnohokrát literárně zpracovány, zajímavě je popsal například Alfred Jarry v románu Nadsamec.

Nejslavnější sex-atlet minulých časů byl čínský císař Yang Ti (581—617 n. 1.), jenž měl harém s třemi sty ženami. Pokud byl na cestách, vozil si sebou své ženy na deseti speciálních vozech.

Kateřina II. (vládla v letech 1762—1796) byla vysazená na muže i ženy. A bylo jich opravdu hodně. Na ruský carský dvůr povolala vyhlášenou odbornici Irmu Riedlovou, velice temperamentní Maďarku, a ta zařídila v petrohradské ulici Alkonská první nevěstinec v Rusku. Ten sloužil jak ženám, tak i mužům (byli zde i prostituti) a jeho provoz vynášel tolik, že si madam Riedlová mohla zanedlouho zařídit v Petrohradě ještě jeden, dokonce luxusnější. Kateřina II. byla častou návštěvnicí, i když si na nedostatek mužů nemohla stěžovat.

Plodný Giovanni Giacomo Casanova (1725—1798) ve svých dvanáctidílných pamětech nazvaných „Z mého života” popisuje své milování s mnoha ženami od sotva dorostlých děvčátek až po přezrálé ženy, od žen povětrných až po jeptišky.

Známým sex-atletem mezi spisovateli byl Guy de Maupassant (1850—1793), jenž během půl hodiny dokázal obsloužit pět až šest žen. V jednom pařížském nevěstinci předvedl důkaz své mimořádné potence pod kontrolou spisovatele Gustava Flauberta. Během pokusu obšťastnil za čtyřiapadesát minut sedm žen.

Hrdinou ložnic byl slavný Filmový herec a režisér Charlie Chaplin (1889-1977). Druhá Charlieho žena vzpomíná ve své knize Můj život s Chaplinem: „Byl skutečně lidským sexuálním strojem. Měl už dost přes třicet, ale přesto jsme se milovali každou noc nejméně desetkrát. A po páté nebo po šesté zůstával stejně bouřlivým milovníkem, jako když jsme na gauči před dvěma hodinami začínali. Když jsem se ho ptala, zda jsou jiní muži také tak výkonní a vytrvalí, odpověděl mi se smíchem, že většinou potřebují nějakou přestávku, že u něj je to velkomyslný dar přírody.” (Lita Grayová)

O Frankovi Sinatrovi (1915) se říká, že se během svého života miloval s pěti tisíci ženami. V roce 1991 vyšla skandální kniha Kitty Kelleyové Nancy Reaganová (žena bývalého prezidenta USA Ronalda Regana), ve které se tvrdí, že Sinatra měl milostné dobrodružství i s tehdy první dámou USA. Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu…

A trochu z druhé stránky.

Spisovatel, pohádkář Hans Christian Andersen (1805 — 1875) si zase ujížděl na erotických fantaziích. Vyplývá to z jeho vlastních poznámek. Měl pouze platonické styky s třemi ženami, k nimž se choval jako bratr k sestrám. Rád se však na hezké ženy díval. Při svých četných zahraničních cestách navštívil i Prahu a ve svém deníku se vyznává ze svého okouzlení půvabnými Pražankami.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.