Práce vs. Vztah – boj začíná!

Lze mít všechno? Všechno co chceme? A nebo musíme dělat kompromisy? Napadá tě asi mnoho různých situací. Bavme se teď o práci vs. vztahu. Nebo brigádě a vztahu, hlavně ale o tom, jak lze obojí skloubit dohromady a jak to někdy naopak nejde. Souboj práce a vztahu začíná!

Pokud jsi právě teď potkala svou lásku, máš momentálně rozhodování velmi snadné. Vždy dáš přednost partnerovi a nebo se alespoň budeš studenti-brigada-hledani-pracevší silou škrábat levou rukou za pravým uchem, abys se svým miláčkem byla. Priority jsou prostě nastavené, růžové brýle nasazené a není o čem přemýšlet. Ale co když se jedná o vztah dlouhodobějšího rázu?

Práce vs. Vztah 1. Kolo

Jste spolu již nějakou dobu a ty jsi buď doteď studovala nebo si až teď našla práci. Mám tím na mysli povolání stálé, od pondělí do pátku. Od rána do odpoledne.

Domů přijdeš vyčerpaná, unavená a “vyšťavená”. Na partnera se moc těšíš, jako on na tebe, ale jediné čeho jsi schopná, je tak maximálně udělat večeři, podívat se v objetí na film a spát. Kam se poděla veškerá romantika, hraní a energie na vztah? No kam, to těžko říct. Důležité ovšem je, že energie není.

Práce je pro tebe v tomto ohledu ne možná na prvním místě, ale rozhodně výš, než partnerský život. Na mysl i na přetřes přicházejí argumenty jako: pracovat musím, z čeho bychom žili? Chodit do práce je nutnost. Jsem v práci dobrá. Jsem v práci krátce, musím pro to teď udělat všechno, vždyť mě musíš pochopit apod…

Kdo vyhrál? Asi je to jasné. První kolo vyhrává práce.

Práce vs. Vztah 2. Kolo

Asi je jasné, že nejen ty jsi prací vytížená žena, ale i partner vydělává. Jako argument to jistě použiješ, ale věř, že ti to nepomůže. Z nějakého záhadného důvodu muži do práce dokáží chodit zcela přirozeně a ještě mít energii na partnerský život. Prakticky to funguje tak, že pracující muž tuto energii má, kdežto nepracující ne. Nepátrej po tom, proč to tak je, je to prostě fakt.

Zároveň ale nemůže partner očekávat, že to budeš vnímat stejně. Nejdůležitější je, nastavit si režim, pravidla, onen zmiňovaný kompromis a hlavně – dohodnout se vzájemně.

Druhé kolo tedy vyhrává: vztah – kde bys totiž brala sílu chodit do práce, kdyby ses vracela do prázdného bytu?

3. Kolo – dvojité vítězství

Těmi pravidly nemám na mysli rozvrh partnerského života, nýbrž dohodu. Ideálně přes týden pracovat, polevit z jiných akcí a poprosit milého, aby to respektoval. O to víc ale musíš klást důraz na volný čas a víkendy. Ty bys měla v prvé řadě věnovat vám dvěma.nevěra

Můžeš v pracovních večerech naplánovat na víkend výlet jako překvapení nebo relaxační masáž – pronajmout saunu například. Tvůj partner taková překvapení stoprocentně ocení. Zároveň mu tím dáš obrovskou motivaci proto, aby tě překvapoval pro změnu on, a to i v týdnu. Například uvařenou večeří, koukáním na Pretty Woman s tebou a zcela zúčastněně, nebo láskyplným uložením do postele, objetím a pochopením.

Skloubit partnerství a začínající kariéru není snadné. Není to ale nezvládnutelné a rozhodně stojí za to, se o to pokusit. Zvlášť, pokud víš, že jsi potkala toho pravého. Práce tě totiž neobejme, nepolíbí ani ti neuvaří čaj až budeš mít chřipku…

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.