Pomoc, musím vstávat!

Za posledních pár týdnů se u mě objevil problém – Neschopnost vstát z postele, a to především ráno. Ale vsadím se, že nejsem sama, kdo má tento problém. Naopak bych řekla, že je to tak trochu „globální“ problém mladých dívek.

Bohužel nakonec musíme vstávat všechny, ale možná bychom to mohly zařídit tak, aby se nám vstávalo lépe a rychleji!

Před spaním hoď problémy za hlavu

Snadno se to říká, ale těžko dělá. Ale pokud se pokusíš před spaním nemyslet na problémy s přítelem, se školou nebo s prací, rychleji usneš. Určitě sama znáš chvíle, kdy se ti chce spát, ale v hlavě si stále něco přemítáš. A to je právě důvod, proč usínáme později a nakonec z toho jsme i nervozní. Takže: do postele problémy nepatří! :)

Plánuj

Nejhůře se vstává těm, kteří nemají žádný plán. My ale máme největší problém se vstávání do školy a do práce. Přestože víš, jaký plán tě ten den čeká, přeci jen si rozvrhni, co přesně a v kolik hodin budeš dělat. To může platit i o ranní rutině. Plán tě donutí dříve vstát, protože ti v hlavě poběží, kolik času tím ležením ztratíš. A pozitivní výsledek se může projevit i ve věcech, které během dne stihneš.

Nebuď na sebe až moc tvrdá

Sice by bylo dobré udělat si  nějaké plány, ale ne všechny by měly být nutícího charakteru. Na ráno si naplánuj snídani, kterou si v klidu sníš, udělěj si oblíbenou kávu nebo čaj a nespěchej. Ráno se tak lépe naladíš a stihneš se probrat.

Krok za krokem

Někdy to stojí velké úsilí, abychom opravdu včas vylezly. Pokud je to opravdu zlé, možná pomůže, pokud si pro sebe řekneš: Nejdřív nohy na zem, pak si představíš cestu do koupelny a soustředíš se na každý pomyslný krok. A pak opravdu dáš nohy na zem, jdeš do koupelny…

Místo ranní sprchy vana!

Tohle je občas těžko realizovatelné, obzvlášť, pokud vstáváš brzo do školy. Ale pokud máš čas, chuť, nebo budeš v konečné fázi ochotná vstát dřív, nalož se do vany. Někdo bude namítat, že sprcha je lepší, na probrání určitě, ale my si potřebujeme vylepšit ráno a ranní náladu. Na to je lepší vana, která, jak se říká, je na duši.

Před spaním si připrav věci

Pokud si před spaním připravíš věci do školy, do práce, ale i oblečení, co si chceš vzít, ráno se připravíš o stresové situace. Pokud budeš ležet v posteli a vědět, že tohle vše máš připravené, víš, že si ušetříš pár krizových momentů, které kvůli tomuhle ráno nastávají.

Před spaním si dej chvíli klidu

Pokud si dáš před spaním nějakou tu chvíli u televize nebo knížky, uvedeš svoje tělo do klidného režimu. A pokud půjdeš spát s dobrým a relaxačním pocitem, bude se ti líp vstávat, protože budeš v lepší náladě.

Budík

Klidně si nařiď budík o pár minut dříve, než chceš skutečně vstát. Můžeš si tak chvíli poležet, pustit televizi, a tím zabránit dalšímu usnutí. Trochu se zregeneruješ a tělo pak bude více ochotné k pohybu.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.