Co si přeješ k Vánocům?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-modni-vily/” color=”white”]BLOG MÓDNÍ VÍLY[/button]

BLOG MÓDNÍ VÍLY – „Co by sis přála letos k Vánocům?“ To je otázka, kterou nám každoročně pokládá náš přítel, manžel, maminka, babička, kamarádka… a my pokaždé hledáme vhodnou odpověď. Otázkou je, opravdu víš, co si letos přeješ? Buď jednoznačně tušíš co chceš nebo to s důvěrou necháš na dárci. A dopadne to opět jako další flanelové pyžamo od babičky, parfém, který ti zrovna nevoní, prádlo, které je ti buď menší nebo naopak větší, knihy, které nikdy nepřečteš nebo dárkové balíčky a koše, na které bude ve vitrínce vesele usedat prach.

Stop nepraktickým dárkům, na které se sice tváříš chvíli nadšeně, ale ve výsledku jsou to jen vyhozené peníze. Co si letos udělat radost něčím originálním? Něčím, co bude jen Tvoje a nikdo nedostane to stejné jako ty? Nechte ginger dresssi slečny a dámy ušít šaty!

Nechám si ušít šaty!

Ušít šaty, proč? Na co? „Vždyť jsem moc mladá / stará / hubená / tlustá / kam bych je nosila / šaty mi nesluší / je to moc drahé.“ Případně „taneční mám dávno za sebou“, může být tvoje námitka. Ale slečny a dámy, šaty se nenosí jenom do tanečních, na šaty nemusíte být super hubené ani super bohaté! Stačí jen vědět pár triků a na koho se obrátit a skvostný model může být jen tvůj.
A už dávno neplatí, že se šaty nosí jen na slavnostní příležitosti. V dobách minulých ženy nosily výhradně šaty a prodávaly tak svou krásu a ženskost. A dobrý střih podtrhl či zakryl nedostatky postavy tak, že každá mohla být elegantní dámou a bohyní. Vzpomeň na Marilyn Monroe a její ženské křivky! Není ti líto, že se v dnešní době často vytrácí z šatníků ženskost a elegance? Nejsme náhodou my ženy stvořeny právě k tomuto? Udělej si letos radost, naděl si pod stromeček ženskost a pokud ti ji nemá kdo věnovat, obdaruj se sama. Každá z nás si zaslouží být občas rozmazlovaná! Není snad snem každé malé i velké slečny či paní, nechat si ušít šaty, které nebude mít žádná jiná? Udělej si letos radost. Ušitím šatů můžeš získat spoustu výhod najednou – střih na míru, který sluší právě tvojí postavě, vyzdvihne tvoje přednosti, zakryje nedostatky a sedí tvojí představě a stylu. Také látku, kterou si vybereš sama podle vkusu i nálady, z velkého množství látek, které jsou již v dnešní době dostupné. A v neposlední řadě originalitu, kterou nenajdeš v žádném jiném obchodě a nestane se ti, že potkáš někoho ve stejném modelu, jako se to stává u klasických konfekčních značek. Šaty mohou být i ohromně pohodlná a celoroční záležitost, sezónně se mění pouze kombinace vrstev a materiálů. Snadno si na ně navykneš. A muži to zajisté také ocení! Ale děláme to přecI hlavně pro sebe.

A jak tedy na to?

Nejdříve je dobré sehnat si nějakou šikovnou krejčovou. Může to být známá, příbuzná nebo si ji můžeš vyhledat na internetu v blízkosti tvého bydliště. Osobně bych doporučovala podívat se i na stránku Fler , kde tvoří veliká spousta nadějných a šikovných návrhářů velmi krásné věci. S krejčovou je dobré se setkat a projednat představu o šatech. Buď máš svoji vlastní nebo si můžeš nechat poradit. Každá dobrá krejčová by ti měla poradit ohledně střihu, který se hodí k tvé postavě. Potom ti vezme míry a ještě je třeba vybrat látku. Látku ti buď nabídne přímo krejčová nebo tě vyzve k sehnání své vlastní / již si svou svou vlastní přineseš. S výběrem látky na šaty ti pomůže úžasná stránka Dům látek. (Do této stránky jsem se sama zbláznila!). Zde si můžeš vybírat z nepřeberného množství materiálů, barev a vzorů látek na šaty. Dají se tam strávit hodiny (osobně vyzkoušeno). Od jednoduchých látek, přes vzory, květiny, potisky berušek, zvířátek, písmenek, muffinů, čajů o páté, kostek, proužků, námořnických lodiček, puntíků atd. Budeš sama překvapená, jak úžasné látky existují! A takové většinou v našich ulicích nepotkáš. Látku si v tomto obchodě můžeš objednat online, či zakoupit v kamenném obchodě. S množstvím látky na tvé šaty ti poradí krejčová.

Jdeme do finále

A nakonec už jen samotné šití a zkoušení. Při šití šatů na míru probíhají standartně 2 – 3 zkoušky, záleží na složitosti šatů a časovém vytížení návrhářky. A ptáš se, kolik to celé stojí? Nemusí to být drahá záležitost. Záleží na složitosti střihu a materiálu. Obyčejné šaty na běžné nošení šijí švadleny průměrně od 700 – 1000 kč, plus cena za materiál (látka, kterou si často zákaznice sežene sama). Nemusí to být tedy vůbec drahá záležitost, za podobné ceny seženeš šaty v klasických řetězcích s rozdílem, že v šatech z řetězců potkáš často půl města, kdežto v šatech na míru z tebou vybrané látky nepotkáš nikoho. A můžeš zářit! Není to báječný pocit? A tak vám slečny a dámy dávám k letošním Vánocům tip – nechte si ušít šaty. A jelikož už je začátek prosince a takové šití šatů může chvíli trvat, je nejvyšší čas se do toho pustit. Dovol si letos být ženou a investuj do kvality zpracování a materiálu, mnohonásobně se ti tato investice vrátí. A co třeba z takovéto krásné vánoční látky?

merry-trees bavlna-kolekce-jingle bavlna-tisk-140cm

 

Nebo šaty ve stylu 50.let? Tento styl se opět vrací. Skvělou inspiraci najdeš na této stránce. Z českého prostředí doporučuji Lazy Eye, které šijí i na zakázku.adfe9e4f16daaa2f6ef7885d66d12735hot pink dressginger dress

 

 

 

 

Já si také letos nechávám šít šaty, ale nech se překvapit z jaké látky (zlákal mě Dům látek).

Vaše Módní (šatičková) Víla

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.