Hity sezóny: francouzský, rybí i klasický cop. Jak na ně?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]
Copy jsou bezesporu hitem letošního jara a léta. Bonus navíc? Jsou pohodlné a sluší skoro každému. Vybrala jsem ti tři parádní copy, které si určitě zvládneš udělat i sama. Inspiruj se!

Klasický cop ze tří pramenů

Na nestárnoucí typický copánek ti stačí středně dlouhé vlasy a sotva pár minut času. Postup známe asi všechny – jeden z krajních pramenů vždy přeložíme doprostřed, a nastřídačku pleteme až do konce. Já jsem zvolila variantu s kytičkou – vypadá to zajímavěji. A pokud si z copu uvolníš pár kratších vlasů, které ti budou povlávat kolem obličeje, docílíš elegantního a ležérního účesu.

Rybí cop

Tento druh účesu vypadá daleko složitěji, než ve skutečnosti je. Jednoduše rozdělíš vlasy na dva stejné prameny a vybereš si stranu, ze které chceš začít – zvolme třeba levou. Z levého pramenu (z vnějšího kraje) vlasů tedy uvolníš tenký pramínek a přidáš ho k pramenu pravému. Potom naopak a tak dále až ke konečkům vlasů.
Zakončení jsem já zvolila pomocí obyčejné gumičky, ale zamaskovala jsem jí pramínkem vlasů. Fantazii se však meze nekladou.
Na rybí cop jsem si kvůli délce „vypůjčila vlasy“ mojí mamči – tímto děkuju.

Maxi pletenec

Tento cop vypadá velmi složitě, ale naprostý opak je pravdou. Stačí si ze všech vlasů udělat nízko posazený culík a z něj uplést dva stejně tlusté, úplně obyčejné copy. Potom si vezmi pérka (nejlépe v barvě tvých vlasů) a ze spodní strany jimi upevňuj copy k sobě. Na konci svaž oba dva copy jednou gumičkou. Opravdu jednoduché a efektní!

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

4 Comments
  1. Hezké copánky a užitečný článek … pro někoho jiného !!! V životě si kromě toho prvního žádný z těch copů sama neudělám. :-)

  2. Pěkné, pěkné. Rybí mi sice nejde, …sakryš, mně vlastně nejde žádný copánek. =D Co takhle napsat o účesech pro krátké vlasy? =P

  3. Mám docela dlouhé vlasy a cop(y) je pro mě nejlepší volbou hlavně v teplejších dnech. Možná nějaký nový cop taky vyzkouším ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.