Jak oslovovat naše “drahé polovičky”?

[button link=”https://slecna.info/tag/mijin-blog/” color=”orange”]MIJIN BLOG[/button]

Taky Ti po nějaké době přijde holé jméno pro oslovování tvého přítele obyčejné, neosobní nebo málo romantické? Chtěla bys mu říkat tak, abys měla pocit, že je jenom tvůj?

Čumáčku, koloušku, slaďouši? Některé přezdívky ani nezkoušej.

Představa je to pěkná. Její realizace je někdy bohužel trochu složitější a můžeš při ní dost narazit.

Staré dobré/nudné ?

Miláček, brouček, láska, méďa …  To jsou klasiky. Mně osobně jako takové nevadí. Problém bych viděla spíše v tom, jak jsou často používané. Tím pádem ho nevědomky můžeš začít oslovovat stejně jako jeho bývalá slečna… Možná mu to vadit nebude, ale je to trochu hloupé. Stejně tak je to nepoužitelné, když to není tvůj první kluk, kterému tak říkáš. Přeci nebudeš říkat třem klukům po sobě méďo!

Takže klasika je fajn pro první lásku, která vydrží až za hrob.

Co se mi osvědčilo

Zkoušela jsem pro svého přítele vymýšlet nejrůznější jména. Někdy byla opravdu originální, ale vždycky jsem je za chvíli používat přestala. Pokaždé, když jsem něco vymyslela, nešlo mi to přes pusu. Řekla jsem to jednou, dvakrát, a už mi to přišlo hloupé. Nakonec jsem to vzdala a řešení přišlo samo. Zjistila jsem, že opravdu originální a osobní přízvisko se musí vyklubat z nějaké situace. Ostatním to může připadat vtipné nebo dokonce hloupé, ale to je asi to poslední, na co bych se ohlížela. Je to přeci jen váš vztah.  A navíc, kdo říká, že to musí slyšet někdo jiný krom vás?

Abys mi věřila, že to opravdu jde, povím ti mojí zkušenost. Není to žádný sáhodlouhý příběh, zkrátka přítel měl rýmu a mluvil opravdu vtipně. Připomínalo to mluvu malých modrých kreslených postaviček, a od té doby mu říkám šmoulo.

Pozor! Záleží na klukovi a na situaci

  • Pokud chodíš s antiromantickým drsňákem, asi by sis nejdřív měla rozmyslet, jestli nějakou takovou přezdívku skousne
  • Je jasné, že před jeho kamarády jsou tyhle roztomilé přezdívky tabu!
  • Málokterý kluk snese, když na něj mluvíš roztomile v posteli, a to platí i o jeho přezdívce. Nevím, jak to máš se svým klukem ty, ale moje zkušenost je negativní. Zkrátka chlap se v posteli potřebuje cítit jako chlap a ne jako myšáček.

Autorka: Mija
(mymuffins.blog.cz)

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.