Jak říct „ne“

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-jitky-l/” color=”red”]BLOG JITKY L.[/button]

V životě se určitě často vyskytneš v situaci, kdy bys chtěla nebo spíše měla říct „ne“, ale nedokážeš to. Slečna ti poradí tři způsoby, jak říct „ne“.

Určitě chceš být k přátelům a nejen k nim milá hodná a chceš být oblíbená. Ale nic se nemá přehánět. Jestliže budeš na všechno přikyvovat, ostatní toho začnou zneužívat v tvůj neprospěch. A to bys jistě nechtěla.

„NE“ v práci

Je pro tebe samozřejmě nejdůležitější, abys se svým šéfem a kolegy dobře vycházela, jenomže pokud nebudeš také průbojná, nikdy ničeho nedocílíš a nedosáhneš. Čilejší kolegové tě převálcují. Musíš se umět prosadit a ukázat, že jsi silná osobnost. Místo přikyvování řekni také někdy „ne“. Není pravda, že kdo si tvrdě prosazuje svou, toho nikdo nemá rád. Měla by sis stanovit své hranice, které by tví kolegové měli respektovat. A nikdo si tak na tebe nebude vyskakovat.

„NE“ partnerovi

Když je člověk zamilovaný, snesl by pro svou drahou polovičku i modré z nebe. Udělal by prostě cokoliv. Nechceš se mu znelíbit, proto mu odsouhlasíš cokoliv. Ale pozor, když nemá právo o některých věcech rozhodovat za tebe. Přece ti nebude určovat, s kým se máš přátelit a s kým nikoli. Už na začátku vztahu by sis měla ujasnit, co svému partnerovi budeš tolerovat a co ne. A svých zásad se pevně drž. Dej mu jasně najevo, že svých přátel, práce a zájmů se vzdávat nebudeš. Stůj si za svým. Jakmile jednou začneš příteli ustupovat, přestaneš si sebe sama vážit. A ženy bez sebevědomí a vlastního názoru muže nepřitahují. Dej si na to pozor!

„NE“ přátelům

Určitě chceš být svým přátelům oporou a se s vším jim pomáhat. Ale neměla bys to přehánět. Nejhorší, když si na to potom zvyknou a začnou tě zneužívat. To pak nejsou skuteční přátelé. To však poznáš, když řekneš „ne“ nebo navrhneš vlastní názor. Uvidíš, zda se s tebou budou stýkat i nadále. Pokud ne, netrap se, alespoň ses zbavila falešných lidí ve svém okolí. Praví přátelé tu s tebou vždy zůstanou, i když jim řekneš, že se ti něco zrovna nelíbí. A prosazovat svůj názor by ses měla naučit za všech okolností.

A co ty? Umíš říct „ne“?

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.