Jak se na podzim zahřát? Lahodně!

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]

Padající podzimní listí nám obvykle nepřináší jen barevnou pastvu pro oči, ale také nepříjemné pocity z nadcházejícího potemnělého a studeného období. Naštěstí mám skvělý lék na podzimní depky – zahřej se “zevnitř”! Přináším ti pár tipů, jak na to.

Čaj na zahřátíPitný režim není jen otázkou léta, tekutiny je třeba přijímat i v chladnějších obdobích. Jak se zahřát a ještě si pochutnat? Inspiruj se!

Čaje a jiná pitíčka

Zhruba tak od půlky září do konce března vypiju naprosto neuvěřitelné hektolitry čajů. Je pro mě zážitek už to, jít do čajovny a tam “očuchávat”, vybírat a pak hned netrpělivě běžet domů čaj vyzkoušet. Občas však nepohrdnu ani čajem sáčkovým, v supermarketech už najdeš čaje velmi rozmanité kvality i chutí.
Proč si tedy neudělat z čaje takový malý rituál? Ráno si dej třeba zelený, který tě povzbudí a odpoledne si k filmu uvař třeba rooibos s kousky jahod.

Samozřejmě, jestli tě čaje moc nebaví, existují další “pitelné” varianty. Buď se můžeš vrátit do dětských let a dát si hezky kakao (pro gurmety horkou čokoládu), nebo, pokud jsi náročnější, vyzkoušej maté.

Polévka je grunt! (a vážně zahřeje)

Další takovou mou oblíbenou zimní věcí jsou polévky. Většinu z nich zvládneš uvařit za půl hodinky, pokud si odpustíš zásmažku nebo zahuštění, jsou i zdravé a k tomu všemu po návratu ze studeného počasí výborně chutnají.
Mým typem je například zelíčková (stačí ti trochu sterilovaného zelí, červené papriky, klobásky, cibule a koření dle chuti), čočková (luštěniny jsou nanejvýš zdravé!) a třeba i česneková. Na rande po česnečce raději nechoď, ale jistě si pochutnáš!

Čokoládové fondue

Představ si tekoucí horkou čokoládu ve spojení se sladkým ovocem… Také se ti sbíhají sliny? Fondue je můj oblíbený způsob trávení zimních víkendových večerů. Stačí ti k tomu sada na fondue, hořká čokoláda, smetana nebo máslo a ovoce podle chuti: já mám nejradši jablka, hrozny a jahody. Ovoce nemusí být nutně čerstvé, ale je to lepší, protože se nerozpadá, když se do čokolády namáčí. Co takhle udělat fondue party pro přátele?

Že nejsi moc na sladké? I tak si můžeš fondue užít, například v sýrové variantě. V roztopených sýrech pak namáčíš třeba kousky bagety, cherry rajčátka nebo olivy.

Máš nějaký další tip, jak se v pochmurném počasí zahřát?

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.