Deník nadšené pole dance tanečnice

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]

BLOG HANKY Z. – Když si do vyhledávače zadáš „pole dance“, kromě stále se rozšiřující nabídky kurzů si budeš moci přečíst množství článků, jak ti tanec u tyče dodá sebevědomí, zvedne sex-appeal a vylepší postavu jako mávnutím kouzelné hůlky. Budeš se cítit a vypadat jako bohyně a to všechno díky pole dance.

Pravda je ale bohužel ne kousek, ale několik pořádně velkých kousků jinde. Proto jsem pro tebe sepsala univerzální deník pole dance tanečnice. Zajímá tě víc?Pole dance2

Lekce první

Na první hodinu pole dance jdeš pravděpodobně natěšená, s prima pocitem, že zatímco ostatní marní svoje životy u sto padesátého dílu Růžovky, ty jdeš dělat něco pro svou kondici. Jenže pak se poprvé pokusíš na tyčku pověsit/vyšplhat/posadit, a to, že jsi kdysi na základce dokázala celkem v pohodě na tu klouzavou mrchu vyšplhat, ti najednou přijde zhruba tak uvěřitelné, jako létající koberec s vyhřívanými sedačkami. Domů jdeš dobitá, bolavá a vyvedená z omylu. A těšíš se na tu Růžovku.

Kurz pro začátečníky

Pokud se nevzdáš hned na začátku, zanedlouho přijde odměna. Začneš zvládat jednoduché točky, naučíš se kolem tyčky hezky chodit (ano, zní to jako terno – umíš chodit!) a možná i nějaké první fígly, třeba sed na tyči. A pak (konečně!) visíš hlavou dolů a všechny ty nedokonalosti tvé postavy, které v normální (rozumějme vertikální) poloze vlastně ani nejsou vidět, nějak zázračně přetékají přes okraje titěrných kraťásků. No a ty mezitím přemýšlíš, kdy se teda jako začneš cítit jako bohyně.

Mírně pokročilí čili přeživší

A někde tady, po pár měsících, se to začne lámat. Prvky, které ti připadaly ze začátku nereálné, jdou vlastně najednou úplně lehce. Máš daleko silnější záda i břišáky, na tyč vyšplháš už dokonce i bokem. Výrazně se ti zlepšuje flexibilita. A i na postavě je vidět změna – výrazně plošší bříško a hodně pole dance tanečnic taky tvrdí, že i celulitidu kolem zadečku se jim povedlo o tyč „omlátit“. No, možná se nám prostě jenom hrne do hlavy moc krve, vyvolávající mžitky před očima a tedy zhoršenou schopnost celulitidu rozeznat, ale co. Be positive!

Půl roku pole dance nadšencem! Smířila ses s faktem, že prakticky pořád tě něco bolí, ať už jde o naraženiny nebo namožené svaly, ve zvlášť potěšujícím případě nějaká ta svalová disbalance. Taky jsi většinu svých oblíbených tělových balzámů a olejíčků rozdala mámě a ségře, protože kdo potřebuje tyčku ještě namastit, že jo. Pochopilas, že sexy výraz pole tanečnic při krkolomných prvcích je ve skutečnosti často výrazem útrpným. Naštěstí při troše tréninku vypadají skoro stejně.

Závěry? Pole dance bolí, člověk se u toho dost navzteká, vypotí hektolitry a občas má pocit, že to prostě nejde. Jenže ono to nakonec jde, pokud vytrváš – a ten pocit, když zvládneš něco nového, o kousek těžšího či krásnějšího, za to všechno stojí. Tak jako kolektiv, se kterým si při hodinách užiješ plno srandy, tedy pokud jsi ochotná se zasmát i sama sobě.

Jak jsi na tom s pole dance ty? Zkoušela jsi, chystáš se vyzkoušet, či už máš něco za sebou? Poděl se o zkušenost!

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Comments are closed