Jak se vyhnout jarní únavě a vypadat krásněji?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]
Jarní únava, pobledlá pleť a nálada na nic? Skoncuj s těmito nepříjemnými společníky a přivítej jaro!

Nedej jarní únavě šanci

Dopřej svému tělu jarní očistu

Zdá se ti, že na tebe každý rok útočí takzvaná jarní únava? Nic se ti nechce, cítíš se těžká a bez nálady? Nemůžeš se svému tělu divit, že ti vrací to, jak se k němu přes celou zimu chováš – málo chodíš na vzduch, přejídáš se, jíš nedostatek čerstvých potravin,.. Jednoduše si tím zaneseš tělo mnoha škodlivinami. Zachránit se to však dá detoxem, který je ideální právě na začátku jara.  Nepředstavuj si, že detox znamená několik dní jenom ohlodávat mrkvičku – zahrnuje to sice nepřejídání a mlsání co nejvíce netepelně upravených potravin, ale především musíš tělo „propláchnout“ spoustou bylinkových čajů. Nejlepšími bylinkami pro očistu jsou například kopřiva nebo pampeliška. Doporučené dávkování: 2 až 3 litry denně.

Obnov pozapomenuté rituály

Když si my holky máme důkladně sáhnout na svědomí, hodně z nás asi přizná, že přes zimu tak nějak zanedbává péči sama o sebe, která je v teplejších měsících nezbytností. Ovšem v zimě? Neoholené nohy nebo suchou kůži skryjí vrstvy oblečení, starou pedikúru zahrnující ztvrdlou kůži na patách a oprýskaný lak zamaskuješ tlustými ponožkami… S nástupem jara bychom však měly všechny své kosmetické pomocníky znovu postavit do pozoru – začne čas sukní  a krátkých triček a ty v nich chceš přece zazářit!

Připrav se na jaro

Že se jarní nálada pořád nedostavuje? Dobrým tipem je zajít si zjara ke kadeřnici. Poradí ti, jak hezky zkrátit vlasy, které tě v zimě hřály, ale jaro si žádá nový, svěží (a kratší) sestřih. Uvidíš, že ti bude hned lehčeji na světě.

A na závět malý tip pro shoppaholičky – v tomto období není žádným hříchem koupit si něco nového na sebe – něco barevného a veselého, aby ti později připomnělo právě nadcházející úžasné jaro!

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.