Jaro 2014: co je letošním must have?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]

BLOG HANKY Z. – Ve škole nám jedna doktorantka kdysi řekla, že nejpozději až začnou kvést kaštany, měli bychom začít chodit do školy, ne jí jen míjet cestou do menzy. Bez ohledu na děsivou pravdivost tohoto výroku, každé jaro se většina z nás samozřejmě těší na něco trochu jiného, než jsou zkoušky a zápočty, a to na nové módní trendy!

Po zimě všechno ožívá – květiny, zvířata a samozřejmě i naši drazí návrháři. Co ze sebe pro letošní jaro pomoda-jaro-2012-trendy-barvy dlouhém zimním spánku „vypotili“? Co si pořídit a co nechat v krabici rovnou až na příští rok?

Mini kabelky přes rameno

Už několik sezón nám dělají společnost obří maxi kabelky, do kterých jsme schopné narvat neuvěřitelné množství věcí a pak je z ní k upřímnému údivu ostatních postupně tahat podobně, jako Hermiona ze své kouzelné tašky. Asi proto je tak milujeme.
Letos je však trumfly jejich menší, štíhlejší sestřičky – malé kabelky jsou roztomilé, dívčí a zatraceně trendy.

Vysoká úroveň

A je to zase tady! Bokovky už několik let nosíme spíš ze zvyku, ale tohle jaro se vyplatí tenhle zvyk nabourat. Extrémně žádané jsou džíny s vysokým pasem. Výhody? Vykouzlí krásnou siluetu přesýpacích hodin a taky si nemusíš hlídat, že ti z nich poleze zadek. Vítaná změna.

Proužky (a kiwi)

Žádnou převratnou novinkou nejsou vzory proužků. Vypadají mladistvě, svěže a vhodně použité vylepšují postavu.
S jarem samozřejmě přichází nálož vzorů květinových a vidět můžeš i vzory ovoce. Na některých přehlídkách sis mohla prohlédnout i modely s kostkami.

Kožené bundy

Motorkářský prvek, kořenící obvykle vesměs něžné a jemné linky jarních trendů. Ani letos tomu není jinak. Vybírat můžeš z černé i hnědé (já osobně jsem pro stylovější hnědou) a dokonce ani se střihy nemusíš zůstat při zemi. Stále jsou v centru dění takzvané křiváky.

Overaly

Extravagantní a působivý kousek. Také nejsou žádnou žhavou novinkou, ale přesto se na ulicích ještě příliš neobjevují. Což je škoda! Jsou elegantní, hravé i pohodlné. Letos se navíc overaly nejčastěji objevují v ryze „pracovní“ formě, tedy džínové a s dlouhými kalhoty.

Přísně nepřísně dlouhé sukně

Poslední trendový kousek z mého výčtu jistě potěší vysoké slečny milující volnost – nosit se budou sukně s délkou klidně až do půli lýtek. Aby vypadaly dobře, musí být jejich nositelky opravdu poměrně přesně definované, ale jinak je milujeme,  jsou pohodlné, rozevláté, prostě předzvěst krásného počasí.

Který z letošních trendů tě potěšil a který naopak? Co nosíš na jaře nejraději ty?

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.