Jaké to je být jednou z žen u tyče?

[button link=”https://slecna.info/tag/klarin-blog/” color=”green”]KLÁŘIN BLOG[/button]

KLÁŘIN BLOG – O Pole dance je toho poslední dobou v České republice stále víc a víc slyšet. Zpočátku byl spojován hlavně se striptérkami a setkával se i s negativním ohlasem, pravda o tomto sportu je však zcela jiná.

poledance1Co je to vlastně Pole dance? Slovní spojení Pole dance znamená ve volném překladu tanec u tyče. Jedná se o moderní taneční disciplínu, které v sobě obsahuje prvky gymnastiky, baletu, salsy, valčíku a celkové akrobacie. V Pole dance je zakázaná nahota, proto nečekej žádné svlékání a vulgárnost, nýbrž ženskost a pořádně vypracovanou postavu, která ti jistě zvedne sebevědomí.

Z Indie do Ameriky

Kořeny Pole dance jsou staré téměř 2000 let a zasahují až do samotné Indie, kde muži předváděli gymnastiku pomocí vertikálně postavené tyče. Postupem času se roku 1920 začaly dívky u tyče objevovat v cirkusech a posléze v 80. letech v barech v Americe jako striptérky. Roku 1990 začala tanec u tyče pod názvem Pole dance vyučovat Fawnia Mondey-Dietrich, která propojila tanec a fitness.

Sport pro každého

Pole dance ti nahradí hodiny strávené v posilovně, zabaví tě a hlavně ti zaručí rovnoměrné zpevnění těla. Tento sport je určen pro téměř každého – ženy, muže různého věku i váhy, a můžes se mu věnovat jak doma, tak chodit na kurzy. Nemusíš mít strach, že bys někomu nestačila, vše probíhá pozvolna, jednotlivé prvky se vyučují pomalu a důkladně. Tělo se tak může snáz přizpůsobit tomuto druhu pohybu. A co víc výsledky se objeví velice brzy.

Každý si vybere

Pole dance má mnoho druhů, mezi ty nejznámější a u nás nejrozšířenější patří:
[framed_tabs]
[tab title=”Pole dance (bez přívlastku)”]

Pole dance (bez přívlastku)

Naučíš se základy tance u tyče, chůzi, otočky, záklony, předklony, jednoduché spiny a prvky ze striptýzového tance. V pokročilejších úrovních pak přijdou na řadu inverty, sedy či lehy na tyči a akrobatické prvky.[/tab]
[tab title=”Pole dance fitness”]

Pole dance fitness

Zde se tyč užívá jako nástroj k posilování a zpevňování těla. Pole dance fitness je výborný pro ty z nás, které se chtějí v klasickém Pole dance dostat rychleji k akrobatickým a náročnějším prvkům.[/tab]
[tab title=”Pole dance light”]

Pole dance light

Jedná se o odlehčenou formu klasického Pole dance. Tento druh Pole dance je vhodný pro ty, které si netroufají na běžné hodiny. Pole dance light je vhodný pro boubelky, dámy středního a vyššího věku a ty znás, které chtějí dát svému tělu ještě více času, aby posílilo a zvyklo si na pohyb na tyči. Je zaměřen více na taneční prvky a kreace, které nevyžadují tolik síly v rukou.[/tab]
[/framed_tabs]

Co na sebe?

Pro začátečnice se doporučují krátké legíny, sukýnky nebo kraťasy a tílko nebo tričko. Dále pak piškoty nebo ponožky. Na lýtka je vhodné si vzít návleky z důvodu modřin či popálenin, které jsou u Pole dance velmi časté. Postupem času si budeš moci dovolit něco odvážnějšího a tematického, dokonce i boty na jehlách.
Pokud se chceš základy Pole dance naučit doma a umíš alespoň trochu anglicky podívej se na tento kanál, který obsahuje 16 základních lekcí. Taneční tyč stojí od 3 tisíc korun výše.
Mezi mistry v tomto oboru patří například Felix Cane, Oona Kivela, Michelle Stanek a mnoho dalších.

Brzy se můžeš těšit na rozhovor s dívkou, která se Pole dance aktivně věnuje.

Autorka: Klára

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.