Když se koníček stane i prací – rozhovor s Anetou Antošovou

Anet Antošová patří mezi nejlepší česká taneční esa. Nejenže se věnuje tanci již od dětství, ale je také profesionální lektorkou a choreografkou. Jak její taneční dráha začala a jaké plány má do budoucna se dozvíš v následujícím rozhovoru.

Co Vás k tanci tolik přitahuje?aneta antosova
Spíš bych řekla: “co tanec tolik přitahuje ke mně?”

Kdy jste objevila svou vášeň a cit pro tanec?
Nemusela jsem ji objevovat, s tím se člověk prostě rodí… Alespoň u mě tomu tak bylo.

Prozraďte, uměla jste první mluvit nebo tancovat?
Jestli se dají akvabely u maminky v bříšku považovat za tanec, pak za B.

Je pro vás tanec sportem, nebo spíše uměním?
Tanec je podle mě obojím, někdy více sportem, jindy více uměním. Díky svým vysokým nárokům na fyzickou zdatnost a výkonnost tanečníků jej považuji za srovnatelný s vrcholovým sportem, svým obsahem a náplní pak za umění.

Ve svých 14 letech jste odcestovala do USA, kde jste se učila umění baletu, jazzu a hip hopu. Jak na tohle období vzpomínáte?
Velmi ráda, otevřelo mi to v mnohém oči a zjistila jsem jakou dlouhou cestu mám ještě před sebou… neb to byl pouze začátek všeho.

Co pro Vás tanec představuje?
Momentálně způsob obživy, který mě vlastně hrozně baví…

Uvažovala jste někdy, že byste se věnovala něčemu jinému než tanci? Chtěla jste s ním někdy tzv. seknout?
Já jsem především nikdy neplánovala, že bych se věnovala tanci takhle intenzivně. Fakt, že se mi koníček stal prací je jen pouhou hříčkou přírody, tak proč bych jí měla odmlouvat?

A existuje nějaká věc, kvůli které byste s tancem přestala?
V současnosti nemám důvod ji hledat.

Tancujete raději sólově, nebo ve skupině?
Jsem sólový hráč vždy a bohužel i ve všem. :-)

Kde čerpáte inspiraci k choreografiím?
V hudbě a pak na sále před zrcadlem.

Myslíte si, že člověk musí mít pro tanec vlohy, nebo se jej naučí každý?
Podle mého názoru se jej naučí skutečně každý, ale ten co pro něj má vlohy má mnohem vyšší předpoklad k tomu, že se z něj stane tanečník s velkým T.

Spolupracovala jste například se Celeste Buckingham či Kanye Westem, jak se taková vystoupení liší od těch „normálních“?
Především v tom, že své vystoupení musíte podřídit zpěvákovi. Zkrátka v tu chvíli pódium není jen vaše. Ale za ten hlučný vřískot a mocný potlesk masy lidí to stojí.

Poměrně krátce vyučujete „čistý“ twerk. Jak k němu přistupují Vaše klientky, zdráhají se?
Vůbec ne. Snažím se z každé lekce udělat takovou malou párty a na ty holky chodí rády, nebo ne?

Co děláte, když si chcete odpočinout? Když máte čas jen a jen pro sebe? Tancujete?
Jsem ten typ workoholika, co i ve volnu pracuje. :-) A jelikož jsem stále studentkou, často se válím v učebnicích, či proháním svého čtyřnohého ďáblíka po parku.

Můžete prozradit, na jakých projektech pracujete teď?
V současnosti připravujeme Live With Fire Tour s mým nynějším sponzorem, značkou Reebok, probírám se nabídkami na účinkování v hudebních videoklipech, čeká mě koncert v Londýně, chystám letní taneční výukové turné pod tanečním centrem Stage Praha. Mimojiné již probíhají první zkoušky k připravovanému muzikálu Addams Family, kde mi je ctí být asistentkou choreografa Pavla Strouhala. A taktéž se podílím na tvorbě a natáčení nové české komedie režiséra Milana Cieslara. Pro více informací doporučuji mrknout na moje webové stránky(http://www.anetantosova.com/cz/), kde mám aktuální kalendář všech akcí.

Co považujete za svůj největší úspěch?
Z karierního hlediska považuji za úspěch, kdy na posledním koncertu Kanye Westa mi sám rapper nabídl účast na americké tour jeho nového alba s Jay-Z. Turné se konalo, ale nakonec bez tanečníků. Avšak fakt, že si vybral zrovna mě, společně s jednou slovenskou tanečnicí Lady Mel, z celé té škály dvaceti tanečnic, mě velmi potěšil.
A z takového toho osobního hlediska mě těší, když někoho přivedu k tanci, a po nějakém čase je vidět posun, úspěch a radost z toho, co dělá! To mě naplňuje opravdu moc.

 

 

 

 

Nezapomeň sledovat Anetu také na facebooku.

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.