Kamila Pavlíčková: Vyvážená strava a trénink dokáží zázraky

Třiadvacetiletá Kamila Pavlíčková se věnuje bikini fitness. Jak tomuto sportu propadla, jaké jsou její treninky, plány a mnoho dalšího si můžeš přečíst v dnešním článku.kamila-fitness

Proč jste se rozhodla dělat zrovna bikini fitness?

Já se sportu věnuji od mala, takže pohyb a trénink pro mě nebyl žádnou novinkou. Rozhodnutí přišlo asi až ve chvíli, když jsem na soutěži jako divák, potkala svého přítele a extrenéra Jiřího Procházku, který mimochodem soutěží v kategorii Men´s Physique. Bikiny fitness jako kategorie taková se mi moc líbí, soutěžící má svalnatou postavu, ale udržuje si ještě ženské tvary, takže si myslím, že i pro veřejnost je to hodně atraktivní záležitost.

Jaké byly Vaše začátky?

Začátky, asi jako každé, pro mě byly hodně náročné, hlavně co se týče jídla. Já byla věčný „dietář“, vždy od pondělí začínám a v úterý už jsem se ládovala sladkým. Ale hodně motivující pro mě bylo právě to, že jsem se rozhodla, že na soutěž půjdu, že musím a už nebylo úniku. No a nakonec se to stalo mým životním hobby.

Máte nějaké bikini fitness vzory?

Určitě vzory mám, ne až tak tady v České Republice, jelikož zde se kritéria, na rozdíl od těch světových, velice liší. Strašně se mi líbí Nikola Weiterová od sousedů – ze Slovenska, která už je na profesionální úrovni, dále profesionálky jako Ashley Kaltwasser (dvojnásobná vítězka Olympie), Amanda Latona, Nathalia Melo. Je jich hodně a určitě jsou všechny hrozně motivující.

Jak často trénujete? Můžete si dovolit trénink vynechat?

Momentálně jsem ve zkvalitňovací fázi, takže mám tréninky 5x do týdne, ale v dietě jsem měla tréninky i 2x denně.
Vynechat trénink můžu jen ze závažných důvodů a to bych buď už nesměla být mezi živými, anebo být strašně nemocná, jinak by mě trenér (Pavel Šalitroš) hnal.

Jak je to s Vaším jídelníčkem? Musíte být na sebe přísná?

Když mám před soutěží, tak ano. Sebemenší zaváhání se pak podepíše na výsledné formě. Ale pokud jsem v objemu, tak se snažím jíst čistě, ale občas sem tam zhřeším. Bez toho by to ani nešlo.

Jak vypadá Váš trénink?

Tréninky se mi hodně mění, podle toho v jaké jsem fázi. Ale většinou harmonogram mého tréninku vypadá tak, že se rozehřeji, protáhnu, pak zvedám činky a nakonec jdu na kardio.

Vzpomenete si ještě na svou první soutěž?

Samozřejmě že vzpomenu, na to se asi zapomenout nedá. Bylo to na BFC Cupu v květnu 2014. Byla to soutěž žen, a já jako juniorka, jsem mezi nimi obhájila krásné 5. místo. Beru to jako velký úspěch.

Prožíváte při soutěži stres nebo patříte mezi ty, kteří si soutěže vyloženě užívají?

Já jsem hodně stresující se člověk, ale kupodivu v tomhle případě to neplatilo. Až mě to samu sebe překvapilo, jak jsem byla před soutěží a na podiu klidná a užívala si to. Jediné z čeho jsem měla stres, je to, že nedotáhnu formu, ale dotáhla, takže bylo vše, jak mělo být.

Máte nějakou zábavnou historku ze soutěže?

Ty jo tak to asi tak zábavnou, aby stála za zveřejnění nemám, Jediné, co bylo zábavné, nebo spíš smutné je to, že jsem se bála, aby mi nespadl spodek plavek, měla jsem ho jen na takový cvoček a opravdu jsem měla strach, že až se budu kroutit na podiu, že diváci uvidí i to, co by nechtěli.

Co považujete za svůj doposud největší úspěch?

kamila-fitness2
To, že jsem vydržela předsoutěžní dietu a vše co příprava obnáší a že jsem se rozhodla změnit svůj životní styl. Když se dívám na fotky z minulosti tak si říkám, jak jsem takhle mohla vypadat. Takže jako největší úspěch beru svojí proměnu, ale každopádně mě ještě hodně práce čeká.

Jaké jsou Vaše cíle v bikini fitness?

Takže nejbližší cíl je nabrat svalovou hmotu, hlavně ramena a záda, to je má největší slabina. No.. další cíl je získat medaili na české scéně a pak medaili na mezinárodní. A třeba v budoucnu i Profikarta? Kdo ví.

Co Vás dokáže nejvíce zmotivovat?

Abych pravdu řekla, tak největší motivací jsem pro sebe asi já. A to je podle mě nejdůležitější – nekoukat na ostatní, ale zaměřit se sám na sebe a být každým dnem lepší a lepší.

Stalo se Vám někdy, že jste se na soutěžení chtěla úplně vykašlat?

Určitě má člověk takové stavy (hlavně v dietě) , že by chtěl se vším praštit a pořádně se naládovat Nutellou. Ale pak když vidí ten progress, ten kus cesty co ušel, tak je škoda to zahodit. Je důležité si stanovit cíl a následovat ho, pak se na to prostě vykašlat nechcete.

Jak na Vás působí bikini fitness komunita?

Já si myslím, že tady na těch českých soutěžích je to spíše kamarádské. S holkama si půjčujeme barvy, plavky, boty a bůhví co ještě, radíme si a s některými jsem v kontaktu, takže si myslím, že velká rivalita tady nepanuje. Ze světových ještě zkušenosti nemám, takže nemohu soudit.

Máte nějaké další koníčky?

Co se týče fitness tak ano, jsem certifikovaná Trenérka Fitness, Kulturistiky a Kondičního posilování. Dále mám také certifikát na Instruktorku Alpinningu. A když nahlédnu trochu do soukromí, tak samozřejmě se věnuji příteli, přátelům, rodině a své práci.

Připravujete se momentálně na nějakou soutěž?

Připravuji se na soutěž, ale momentálně nevím, na jakou. Vše bude záležet na mé formě, takže nevím, zda si stoupnu na podium na jaře, na podzim nebo za rok. Trenér za mě rozhodne, ale doufám, že to bude co nejdříve, jelikož už mi to opravdu chybí.

Poradíte našim čtenářkám, jak se udržovat v kondici, případně jak s bikini fitness začít?

Nejdůležitější je hlavně začít!! Vyvážená strava a trénink dokáží zázraky, jen si prostě musíte stanovit, co chcete, jít si za tím, mít pevnou vůli a nepolevit.

Nakonec bych ráda ještě poděkovala mým sponzorům Nu3tion a Aesthetic Fitness, kteří mi pomáhají na cestě za mým snem, trenérovi Pavlu Šalitrošovi, s kterým budu mít, doufám, životní formu, a v neposlední řadě, příteli s kterým se společně motivujeme, dále rodině a kamarádům, kteří mě v tom podporují, a to je pro mě strašně moc důležité a moc to pro mě znamená. Takže děkuju.

Pokud se chceš o Kamile dozvědět víc, můžes navštívit její oficiální fan Facebook.

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.