Plesová sezóna v plném proudu

Že jsi ještě neměla tu možnost letos žádný navštívit? Tak to je třeba hodně rychle napravit. Toto období je totiž každoročně spjato s nejrůznějšími plesy a byl by hřích alespoň na jeden takový nezavítat.

Pokud tápeš v tom, co se sluší a patří si na takovou událost obléct, nezoufej, od toho jsme přeci tady. Popadni přítele nebo kamarádku a společně s našimi radami vyrazte tancovat!

maturita-ples-vecirek

Šaty nebo snad něco jiného?

Je pravda, že někdy můžeš na plese potkat různé outfity. Dokonce i džíny se mohou sem tam objevit. Je však třeba říct, že takové oblečení je na ples opravdu nevhodné. Když už teda nějaká slečna ze svého šatníku správně zvolí společenskou alternativu, opět to bude ve většině případů špatně. Šaty těsně pod zadek opravdu nemají na plese co dělat. Taková délka se hodí na nějakou párty, ne na společenskou událost. Minimální délka by měla být alespoň dlaň nad kolena. Jestliže počítáš s tancem, vždy zvol spíše širší sukni. Příliš obepnutá by ti s postupem času cestovala směrem vzhůru a vše by bylo opět špatně.

Otevřená obuv na ples nepatří

Ples je společenská událost. Na tu, jak je známo, musíš vždy mít silonky. A ty se nehodí do obuvi s otevřenou špičkou. Je proto logické, že takové boty se nesluší. Raději popadni pěkné lodičky, klidně i výrazné. Výška podpatku už zůstává na tobě, jak moc si troufneš.

A nakonec doplňky

Doplňky bychom neměly vynechávat ani při běžném nošení, honosnější události si šperk prakticky žádají. Můžeš si dovolit výraznější třpytivé doplňky, ale pamatuj, že zlato a stříbro se k sobě nehodí. S celkovým modelem bys dále měla sladit i kabelku. V případě plesu se tradičně jedná o psaníčko na drobnosti, které musíš mít neustále u sebe.

Účes a líčení, abys zaujala

I když se třeba běžně moc nelíčíš, při této večerní události můžeš udělat výjimku. Kvalitní make-up a skvěle nalíčené oči nebo rty udělají zázrak na celkovém dojmu. Na závěr ještě nezapomeň na vlasy. V kurzu jsou romantické lokny i hladce vyčesané sexy drdoly.

Příprava na ples ti jistě nějakou tu chvíli zabere. Na druhou stranu se ale budeš celý večer cítit krásně a jedinečně. A je jedno, jestli je to maturitní ples či menší veselka na vesnici.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed